Vaata: maailma kõige pisemad korterid

kodus.ee
minikorter, elutuba
Väike elutuba minikorteris | Shutterstock

Kas tuleksid toime kõigest 7 -10 ruutmeetri suuruses korteris? Just nii "suure" korteriga peavad aga läbi ajama inimesed suurlinnades nagu NYC-s, Pariisis  või Londonis.

Top 10 World's Smallest Apartments

7-ruutmeetrise elupinna kõrval, mida samuti Suures Õunas välja renditakse, tundub nArchitects projekteeritud NYC esimene luksus-mikrokorterite maja Carmel Place 28-ruutmeetrine ühetoaline minikorter tõeliselt ruumikana. Manhattanil asuvad korterid on möbleeritud ja majas kõikvõimalikud mugavused, alates uksehoidjast kuni võimaluseni end katuseterrassil või lähedalasuvas basseinis jahutamas käia. Sellise mikrokorteri pidamine odav muidugi pole: 2670 dollarit kuus tuleb pisipinn aeest välja käia.

 

See inside NYC's first micro apartment building

Tulles tagasi aga maailma kõige pisemate korterite juurde, siis palju maksab üks kapimõõtu mikrokorter maailmalinnas Londonis? Väidetavalt on umbes viieruutmeetrise pisikorteri hinnaks Londonis 264 000 eurot. Selle eest saad miniköögi, diivanvoodi ja pesunurga, mis täidab ühtlasi ka garderoobi ülesannet. Taskukohase eluaseme nappuse ja ruumipuuduse Euroopa suurlinnades toob elamumajanduse kitsaskohana taas välja ka Housing Europe'i üllitatud hiljutine Euroopa elamumajanduse ülevaade. Eestlased ruumikitsikuse üle aga kurta ei saa: 2011. aastal läbi viidud rahvaloenduse kohaselt oli Eestis keskmiselt 31,4 m2 elamispinda inimese kohta ning võrreldes varasemaga on see kasvanud.

Kuidas väikest korterit kujundada, vaata siit.

poll: 

Sarnased artiklid