Miks su pea valutab: kas pingest, ravimitest, kofeiinist, põskkoobastest...?

Kodutohter
Kõige tavalisemat sorti peavalud algavad aga liigsest stressist ja ülepingest. Neid kutsutakse rahvakeeli pingepeavaludeks. | Shutterstock

Paljudel meist on elus üks sage ja ebameeldiv kaaslane –  peavalu. Mõnikord oleme tema olemasoluga nii harjunud,  et ei pööra sellele tähelepanugi. Siiski võiks jälgida märke, mis peavalu vallandavad, ja selle põhjustele jälile jõuda.

Peavalud ja migreenid võivad alguse saada paljudest asjadest, alates tugevast lõhnaõlist ja lõpetades keha vedelikupuudusega. Peavalu ennetamiseks tuleks selle vallandajad välja selgitada, ja kui võimalik, neid vältida.

Kõige tavalisemat sorti peavalud algavad aga liigsest stressist ja ülepingest. Neid kutsutakse rahvakeeli pingepeavaludeks, arstid aga nimetavad neid pingetüüpi peavaludeks. Neuroloog Toomas Toomsoo sõnul on pingetüüpi peavalu seotud suuresti lihasepingega: “Pinge all on põhiliselt koljut katvad väikesed lihased. Sel võib olla tuhandeid põhjuseid: halb voodi, halvad töö- ja peresuhted, tööstress, üldine stress, väsimus, halb iste autos, pidev arvuti taga viibimine, silmaprobleemid...”
Anname väikese ülevaate levinud peavalu vallandajatest.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid