Millega arvestada uue muruniiduki ostmisel?

Sisuturundus
Taga- ja külgväljaviskega niidukid suudavad paremini hakkama saada pikema ja metsikuma rohtu, jämedamate rohuliikide ja harva pügatava muruga. | Husqvarna

Kas soovid osta muruniidukit? Esmajoones tuleb arvestada muruplatsi suurusega ja viisiga, kuidas sa soovid seda pügada. Siin on mõned soovitused, mida tasub enne uue seadme ostmist meeles pidada.

Arvestage, et iga 1000-ruutmeetrise muruplatsi niitmine tähendab kahe kuni kolme kilomeetri pikkust jalutuskäiku. See tähendab, et iseliikuvad niidukid võivad kujuneda üsna atraktiivseks alternatiiviks.
Niitmissüsteemi valimisel on määravaks muru tüüp ja selle pügamise sagedus. Taga- ja külgväljaviskega niidukid suudavad paremini hakkama saada pikema ja metsikuma rohtu, jämedamate rohuliikide ja harva pügatava muruga.


Multšimine väetab sinu muru loomulikul teel
 

BioClip®-i meetod (multšimine) sobib ideaalselt esmaklassiliste tulemuste saavutamiseks ja sagedase niitmise korral. Peeneks hakitud rohulibled väetavad muru ja muudavad selle põuakindlamaks.


Kogujaga muruniiduki valimine
 

Kogujaga muruniidukid tagavad korrastatud tulemuse ja säästavad aega, kuna pärast muru pügamist ei ole vaja niidetud muru kokku rehitseda. Sügisel saad kasutada kogujat lehtede jaoks ning need sobivad suurepäraselt ka rohust tingitud allergiliste reaktsioonide vältimiseks ja umbrohuseemnete levimise vähendamiseks.


Vajadustele kõige paremini sobiva muruniiduki valimine.

Vali lõikekorpuse laius muru pindala põhjal.

Kui muruplats on keskmise suurusega või suur, soovitame osta iseliikuva masina.

Kui muruplats on keskmise suurusega ja soovid niitmise ajal end füüsiliselt liigutada, vali lükatav muruniiduk.

Kui muruplats on väike, võib sobida käsimuruniiduk, mis ei väljasta heitgaase ja säästab naabreid niitmismürast.

Kui te pole kindel, milline lõikesüsteem on teie muru ja niitmisharjumuste jaoks sobivaim, peaksite valima niiduki, millega saab kasutada mitut lõikesüsteemi: väljavise, kogumine ja BioClip® (multšimine).

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid