Jooksva veega avatud dušinurkadega põrandad on juba midagi muud ja seal on oluline nii pinnakatte veetaluvus, ruumi hüdroisolatsiooni kindlus (et mitte uputada ka alumisi naabreid) kui ka libastumiskindluse nõuded, mis peavad olema tavapärasest palju kõrgemad.
LVT imitatsioonplaadid sobivad ideaalselt vannitubadesse, tualettruumidesse ja esikutesse, kus pinnale satub niiskust, kuid mitte otsest jooksvat vett. Materjal ise talub ka lausvett, küsimuseks on plaatide vahelised ühenduskohad, mis isegi niiskuskindla PU-liimiga paigaldatuna ei anna ruumile täielikku veekindlust. Selleks võib kasutada juba rullformaadis tooteid, mille puhul ühendused kuumkeevitatakse kokku ja tekib täishermeetiline põrandapind. LVT eelis on ka kontrollitud libastumiskindlus, mille omadused on kollektsioonipõhised ega sõltu konkreetsest paigaldusviisist. Samuti materjali lihtne hooldatavus: see ei vaja hilisemaid eritöötlusi (õlitamine jms) ja talub erinevaid kemikaale (nii tugevamaid leeliseid kui ka happeid – näiteks katlakivi eemaldamiseks pinnalt).
Lisaks puidule ja LVT-le on täna tänapäeval kõrgelt arenenud keraamiliste plaatide trükitehnoloogia, andes väga loomutruu puidu välimuse ning minimaalse vuugiga paigaldades ka ühtlase puidu pinna. Koostöös põrandaküttega (enamikes vannitubades täna on just põrandaküte) ei ole küsimuseks ka materjali pinnasoojus.
Kui tahad märgruumi põrandale puitu
* Paigaldus olgu niiskustihe, muidu tekivad probleemid niiskuse tungimisest põranda alla.
* Lihvimine ja viimistluskiht peavad olema väga ühtlased.
* Põranda kalle tuleb teostada korrektselt, nii et vesi jookseks täiesti ära ja puidu pinnale ei jää loike.
Loe ka artiklit "Märja jalaga mõnus astuda – vannitoa põrandakatete plussid ja miinused"