Millisest materjalist vaip valida, kui kodus on lemmikloom?

Sisuturundus
Kaup24.ee

Iga pere muudab täiuslikuks koduloom, mis toob igasse päeva killuke rõõmu. Küll aga peab karvase sõbra puhul arvestama ka sellega, et erinevad mööblipinnad võtavad enda külge palju karvu ja mustust, mis vajab aega ja hoolikat koristamist. Selleks, et koristamine ei muutuks igapäevaseks kohustamiseks, tasub eelistada vaipade valikul just neid materjale ja nippe.

Nailon

Nailon üks kõige sagedamini kasutusel olevaid vaibamaterjale. See on populaarne just oma vastupidavuse poolest, mispärast ka lemmiklooma pidamisel peab vaip vastu aastaid. See peab vastu hõõrdumisele, on hea tekstuuri säilivusega ning suudab säilitada oma esialgset välimust ka pikaks ajaks. Seetõttu suudab see vaibamaterjal tagada plekivaba oleku koos taskukohase hinnaga. Seda materjali on sageli võimalik kohata ka uksemattide puhul, mis on lemmikloomade puhul just üks esimesi vaipu, millega nende mustad käpad koju tulles kokku puutuvad. Kui oled otsimas sobivat, tasub tutvuda valikuga siin.
 

Polüester

Polüester on suurepärane valik, kui on kodus koduloom, kes tekitab sageli erinevatele pindadele plekke. See tähendab seda, et vaid lapiga puhastamisest piisab, et plekk eemaldada.  Lisaks on see taskukohases hinnaklassis vaip saadaval erinevates erksades värvides. Ainuke negatiivne asjaolu on see, et materjal tõmbab ligi õlisid ning õlisid on võimalik leida kõikjalt - isegi meie ning ka loomade nahalt ja karvadelt. Lisaks tõmbab õli omakorda mustust ligi, mispärast tasub hoida nii vaipa kui ka ennast puhtana.
 

Polüpropüleen

Polüpropüleenist vaibad suudavad samuti vältida plekke, niiskuse imendumist ning on äärmiselt vastupidavad. Taaskord on eraldiks õlid. Muidu on need vaibad meeldivalt pehmed ja vastupidavad, mispärast on nad kasutusel ka välistingimustes. Ka nende vaipade puhul on võimalik kogeda värvilist valikut ning isegi õues tugev päikesevalgus ei mõjuta nende värvide tuhmumist.
 

Akrüül

Akrüül on kerge ja pehme materjal, mis sarnaneb tunnetuselt villaga. See materjal kuivab ruttu ning neid materjale on saadaval vibratsetes värvides. Küll aga imbub see niiskust ruttu, kuid seda on sealt ka kerge välja saada. Oma soodsa hinna ja hüpoallergilisuse tõttu on see ideaalne valik igasse koju, kuid arvestada tuleb sellega, et see tõmbab ligi mustust ja rasvaplekke, mispärast tuleks plekkide tekkimisel need kiiresti eemaldada enne kui need jäävad sinna igaveseks.
 

Teised tegurid, millega võiksid arvestada
 

Värv

Kui oled otsimas oma koju vaipa, siis tasub võtta arvesse ka kodulooma kasuka värvus. Seepärast tasuks eelistada näiteks heledat vaipa kui ka koer ise on heledakarvaline ja vastupidi. Vastasel juhul jäävad karvad selgelt märgatavaks ning sage vaiba puhastamine on garanteeritud. Mitte, et Sa ei võiks seda teha ka samavärvilise vaiba valimisel, kuid kindlasti on selle nipiga võimalik seda veidike edasi lükata.
 

Vaiba kiudude kõrgus

Teine asi, mida Sa võiksid arvesse võtta, on vaiba pinnase kõrgus ehk kui kõrged on vaiba kiud. Kuigi madala kiuga vaibad võimaldavad rohkem vältida mustuse ja karvade kogunemist, on madala pinnaga vaip õudusunenägu, kui Sul on kass või koer, kes armastab vaibal küüniseid teritada. Nende vaipade puhul on tegu delikaatsema materjaliga ning nii võib koduloom tõmmata välja niite ning muudki, mis muudab koheselt madala pinnasega vaiba välimuse. See ei tähenda, et pead ilmtingimata valima kõige kõrgemate narmastega vaiba - eelista midagi, mis sobiks interjööriga ja ei oleks täiesti sile.
 

Just lemmikloomadele disainitud vaibad

Mõned vaibad on spetsiaalselt disainitud selleks, et ära hoida loomade poolt tekitatud mustust ning muud, mis võiks vaiba materjali sisse imenduda ja rikkuda selle välimust, tekitada ebameeldivat lõhnu ning aidata kaasa bakterite levikule ning hallituse tekkele. Nendel juhtudel on vaiba disain läbi mõeldud just nii, et arvesse on võetud ka loomaomanike huve. Näiteks on olemas väikestest osadest koosnevaid vaipu, mis muudab kahjustatud pindade asendamise lihtsaks.

Kodulooma omamine on kindlasti paljude pere jaoks suur rõõm, kuid tuleb arvestada ka teiste asjaoludega, millega tuleks arvestada. Kui oled otsimas koju sisustuselemente, nagu näiteks vaipu, mis muudaks koduloomade omamise puhul koristustöid kergemaks ning aitaks säästa raha, tasub tutvuda valikuga Kaup24 veebipoes.

Sarnased artiklid