Mis on moes: ülevaade Stockholmi sisustusmessilt

Kristel Trell
kodus.ee
Pastelne Muuto stend, mille keskmes on uus Compose diivan | ELKE Mööbel

Möödunud nädalal toimus Stockholmis Põhjamaade suurim sisustusmess, kus olid uudistoodetega kohal kõik Skandinaavia olulisemad disainiettevõtted. Kodus.ee päris messimuljeid ELKE Mööbli juhilt Siim Siigurilt.

Siiguri sõnul on jätkuvalt au sees pastelsed toonid – seal hulgas liivakarva beež, soe hall, roosa erinevad varjundid jt. " Tõusvaks trendiks on tumedamad ja sügavamad toonid. Järjest enam on mööbli ja ka valgustite uudistoodete puhul märgata näiteks tumepunast, tumerohelist ja sügavat sinist," rääkis Siigur.

"Kasutatud materjalide puhul oli messil näha suurt rõhku naturaalsusel. Puit on pigem peitsitud kui värvitud, puidusüü on tugevalt näha. Ka nahkpolsterduses eelistatakse vähem töödeldud ja värvitud lahendusi. Toote materjali muutumisest ajas on nüüd saanud omaette väärtus, seda ei peeta enam puuduseks," sõnas ta. " Kui aga vahepeal olid diivanitel ja toolidel valdavalt puidust jalad, siis nüüd on taas üha rohkem näha ka metalljalgu."

"Üks silma hakanud trend pärineb toolide maailmast. Paljud tootjad on laiendanud oma potentsiaalsete või juba ennast tõestanud hitt-toolide jalgade valikut. Selliselt saab ühe sarja toole kasutada kõikvõimalikes olukordades – näiteks söögitoolidena, konverentsi- ja nõupidamistoolidena, aga ka töötoolidena," rääkis Siigur.

 

 

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid