Mis vahe on rahustitel ja uinutitel?

kodus.ee
Mine iga päev samal ajal magama ja tõuse ühel ajal üles; ära vaata tund aega enne voodisse minekut telerit ega tööta arvutiga. | Shutterstock

Organism vajab puhkust: kõige parem keha kosutuseks on korralik uni. Kui uni on nigel ja seda pikka aega järjest, muutub ka kõige tugevam organism kergesti haavatavaks. Selleks, et tööstress ja argimured und segama ei hakkaks, võiks algul proovida rahustavaid ja und soodustavaid looduslikke vahendeid. 

Rahustite ja uinutite vahe

Ikka ja jälle tekib olukordi, kus inimene tuleb apteeki ja soovib osta unerohtu. Siinkohal on vaja selgitada, mis on mis ja mida on võimalik apteegis käsimüügist osta ning mille jaoks on tarvis retsepti.

* Rahustid on ravimid, mis leevendavad ärevust, pingetunnet ja agressiivsust. Olenevalt keemilistest omadustest võib mõnel rahustil olla lisaks ka krambivastane, lihaseid lõõgastav ja uinumist soodustav toime.

* Uinutid on mõeldud unetuse sümptomite leevendamiseks, kusjuures nii rahustid kui ka uinutid on ravimid, mida saab apteegist ainult retseptiga.

Käsimüügist saab valida looduslikke preparaate – need ei ole ravimid, kuid aitavad rahuneda, pingetest vabaneda ja uinuda.

Allikas: Kodutohter

Sarnased artiklid