Mõnus suveaeg: 4 nippi, kuidas sellest maksimumi võtta

kodus.ee
Suvi on tore, tuleb vaid osata sellest maksimum võtta. | Shutterstock

Oleme talvest hoogsalt suvesse liikunud ja puhkused kohe-kohe algamas - ent kodus ja aias tundub mustmiljon tegevust ees ootavat! Aga reisida tahaks ja külalisi kutsuda.....kuidas võtta suvest maksimum?

Ajaplaneerimine aitab päeva paremini ära kasutada | Shutterstock

1. Planeeri oma aega

"Ööpäevas on ainult 24 tundi, kuidas ma kõike jõuan?!" ahastab nii mõnigi inimene. Ometi leidub meie seas neid, kel tundub justkui ööpäevas olevat rohkem tunde. Taoliste inimeste saladus peitub oskuslikus ajaplaneerimises - iga tegevuse jaoks on oma aeg ning kõik, mis nad ette võtavad, on sihikindel tegutsemine, mitte huupi siia-sinna rapsimine.

Kodu remont võib osutuda väga stressirohkeks ettevõtmiseks | Shutterstock

2. Hinda reaalselt oma võimalusi ning ära võta üle jõu käivaid kohustusi

Kahe puhkusenädalaaga plaanid külastada kõiki sugulasi? Remontida kogu maja? Sel suvel luua esmakordselt elus sellise aia, mis kõik ahhetama paneks? Kuigi unistamine on tore, hinda ikka reaalselt oma võimalusi. Kui palju kõik planeeritu aega võtab? Kui palju selleks raha kulub?

Aed on tore, ent kas sul jagub aega ka taimede eest hoolitsemiseks? Arvesta, et näiteks täielikult hooldusvaba aeda pole olemas! Kui oled pigem püsimatu inimene, kel napib teadmisi ja oskusi ja aega taimede eest hoolitsemiseks, vali kindlasti sellised aiaelanikud, kes palju hoolt ei nõua - näpunäiteid saad siit ja siit.

Aeg iseeendale on oluline | Shutterstock

3. Võta aega nautimiseks

Mis kasu on kogu hoolest ja vaevast, mida oma kodu ja aia kujundamisega näed, kui sa tegelikult ei võta endale hetkegi selle nautimiseks! Sel suvel heida kasvõi natukeseks võrkkiike, tee endale tassike maitsvat ja tervislikku taimeteed, loe verandal mõnd head raamatut ja mõtiskle - aeg iseeendale on oluline.

Perega veedetud ühine aeg on hindamatu | Shutterstock

4. Jaga rõõmu ja kogu elamusi

Hoolitse selle eest, et su suvi saaks täidetud elamustega. Alati ei pea need olema hinnalised reisid või glamuursed peod, piisab ka väiksemast väljasõidust või jalutuskäigust, mõnusast koosistumisest armsate inimestega. Miks mitte koos kokata, korjata marju või hoopis talgute korras mõni töö ette võtta - igatahes on, mis hiljem meenutada. Igas väikeses hetkes võib peituda mõni rõõm, tuleb ainult osata see avastada.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid