Moodne disain ja rahvapärand käsikäes— kaunista kodu rahvusmustritega

Sisuturundus
Rahvusmustriga kott- tool sobib hästi nii tuppa, aeda kui ka kontorisse. | Eestietno

Eesti rahvamustrid on sajanditevanune pärand, kuid ka tänapäeval on nendega kaunistatud esemed meile tuttavad. Kuigi rahvarõivaid kantakse peamiselt tantsu- ja laulupidudel, on kaunid mustrid leidnud oma koha ka argipäevas. Rahvamustreid võime näha näiteks pajalappidel, sallidel või voodipesul.

 

Eestietno on ettevõte, mis valmistab rahvusmustritest inspireeritud tooteid. Kombineerides vanu mustreid uute disainilahendustega, on tulemus silmapaistev, kaunis ja praktiline.

Eestietno toodete valik on lai—kaunite mustritega leiab nii kodusisustust, köögitekstiili kui ka riideid. Vaieldamatuks hitiks on aga etnomustriga kott-toolid. Lisaks kenale välimusele on need ka praktilised ning mugavad. Kott-tooli ümbris on eemaldatav ning lihtsasti pestav. Et kott-tooli alumine osa on veekindlast PVC kangast, võib seda rahulikult kasutada ka niiskel murul. Vihmase ilmaga tasuks see küll tuppa tuua, kuid ka siseruumi sobib pehme tool väga mõnusalt.

Punane triibumuster on pärit Kihnust, sinine Viru-Nigulast. | Eestietno

Tootevalikus on mitmeid  rahvamustreid—triibumustrit, vöökirja ning lillemotiive. Ka värvivalik on lai—nii leidub midagi igasse interjööri. Eesti rahva lemmikmustriteks on kujunenud triibumustrid—need on pärit Kihnust, Viru-Nigulast ning Muhumaalt. Kõige populaarsemaks ongi osutunud just kollased Muhu triibumustriga kangad.

Rahvamustriga tooted sobivad kodu sisustamiseks nii maamajja kui ka moodsasse linnakorterisse. Ka kontorites on Eestietno tooted väga popid, eriti armastatakse kott-toole—vahelduseks on hea sülearvutiga laua tagant ära minna ning teha tööd mõnusal padjal. Kaasaegset disaini on rahvamustriga kombineeritud ka näiteks tumbade puhul—„Etno kuubikud“ on korraga minimalistlikud ja pilkupüüdvad.

Eestlaste lemmikmustriks on kujunenud Muhu triibumuster. | Eestietno

Oma koduaeda saab suvel mõnusamaks muuta, tuues sinna suure triibumustriga kott-tooli. Pilkupüüdvaks elemendiks on etnomustriga laudlinad ning toolikatted, marjaks kulub ära ka kvaliteetne piknikutekk. Tekkide pealmine osa on puuvillakangast, alumine aga veekindlast PVC materjalist. Selle peal on mõnus einestada, kuid tekk on kasuks ka siis, kui soovid õues lihtsalt pikutada või raamatut lugeda. Sel hooajal jõuavad turule eriti suvised piknikulinad— need on lillelise Muhu tikandmotiiviga beežil taustal. Ka tekkide veekindel pool saab olema kaunis—punane PVC kangas sobitub hästi lillelise tikandmotiiviga.

Teada on, et ka välismaal tuntakse Eesti rahvusmustrite vastu huvi. Näiteks toodetakse Jaapanis Kihnu mustritega sokke. Et huvi meie kultuuripärandi vastu on suur, on ka Eestietnol valmimas koduleht neljas erinevas keeles—plaan on laieneda välisturgudele. Nii on meie rahvuslikku ja kvaliteetset disaini võimalik soetada ka mujal maailmas.

Praegu on Eestietno tooted müügil poodides üle Eesti, muuhulgas näiteks Tallinna Kaubamajas, Stockmannis, Aatriumi sisustuskaubamajas, Eesti Rahva Muuseumis ning Maksimarketites. 

Valikus on ka rahvusmustritega põlled ning rätikud. | Eestietno

Vaata pilte Eestietno toodetest ka leheküljelt eestietno.ee.

Sarnased artiklid