Nõksud, kuidas võidelda tselluliidiga . 4 abistavat maski, mille saad ise valmistada

kodus.ee
Kui viitsid vaeva näha, siis saad ka kodus tselluliidiga edukalt võidelda. | Shutterstock

See, kes tahab tselluliidist jagu saada, võib seda teha ka kodus. Mõned nipid selleks puhuks.

Tselluliidist võib vabaneda ka hooldusprotseduuridega – keha koorimise, kreemitamise, kuivharjamise, käsimassaaži, erinevad elektriaparaatidega – ühed toimivad sügavuti, teised jälle naha pinnal. Uuemad hooldused tehakse laseriga ja kliinikutes arsti hoole all. Proovida võib ka infrapunasauna.

See, kes tahab tselluliidist jagu saada, võib seda teha ka kodus. Igal hommikul enne duši alla minemist võiks teha viieminutilise kuivharjamise. Alustama peaks rahulikult, tehes probleemsetel piirkondadel ringjaid liigutusi suunaga alt ülespoole ehk südame suunas, nagu toimub ka vereringe.
Esimeseks masseerimispaigaks valitakse see, mis asub südamest kõige kaugemal. Seejärel tuleb nahka koorida ja pärast pesemist kasutada tselluliidivastast kreemi, seerumit või õli. Kui kuivharjamist tehakse vaid hommikuti, siis kreeme peaks kasutama lisaks hommikule ka õhtuti, ja ikka korralikult sisse hõõrudes.


Sinepimask

Vaja läheb sinepipulbrit, musta savi ja mett. Sega kõik komponendid võrdsetes kogustes kokku ja lisa mett. Määri mask probleemsetele aladele ja lase sel 20-25 minutit toimida.

 

Meresoola-greibimask

Vaja läheb meresoola ja greibimahla. Sega soolast ja mahlast tihke pasta, kanna segu probleemsetele kohtadele ja lase 20-25 minutit toimida.

 

Meemask kohviga

Vaja läheb jahvatatud kohvi, rosmariini eeterlikku õli, mett ja paprikapulbrit. Sega kõik komponendid meelepärases koguses kokku ja kanna nahale. Hoia peal 15 minutit.

 

Tselluliidivastane õli

50 ml meelepärast baasõli, näiteks mandli-, seesami- või oliiviõli.
20 tilka meelepärast eeterlikku õli, näiteks apelsin, kadakas, seeder, küpress, greip, sidrun, sidrunhein või rosmariin.
Sega kokku ja määri probleemsetele kohtadele ringjate liigutustega altpoolt ülespoole (südame suunas).


Allikas: „Sinu imeline nahk“

Sarnased artiklid