Nõuanded: pese pesu ja säästa energiat

kodus.ee
Kui on aeg osta uus pesumasin, siis tasub kaaluda sellise mudeli soetamist, mida saab juhtida mobiilirakendusest. | Tootja

60 protsenti eestimaalaste kodumasinatest on energiasäästlikud, kuid ligi viiendik vastanutest tunnistas, et ei oma ülevaadet kodumasinate vee- ja elektritarbimisest. Nii selgub LG Electronics korraldatud uuringust.  

Kuna üks keskmine kodu võib panustada keskkonna saastamisesse isegi rohkem kui üks auto, siis soovitavad tehnikaeksperdid kodumasinaid valides keskenduma just energiasäästlikkusele, sest tegemist võib olla märkimisväärse kokkuhoiuga nii vee- kui ka elektritarbelt. Mida silmas pidada uue pesumasina soetamisel ning kuidas säästa energiat?


Jälgi energiaklassi

Külmikuid, pesumasinaid ja nõudepesumasinaid on võimalik eristada energiatarbimise alusel. Kõige energiasäästlikumaid masinaid tähistavad märgised A või A+++. Need annavad kasutajale märku kodumasina madalast vee- ja energiatarbimisest. Mõned kodumasinad on aga muudetud A+++ masinatest veelgi energiasäästlikumateks. Eco Hybrid tehnoloogiaga pesumasinatel on A-energiaklass, sest masina kuivatifunktsioon aitab kokku hoida kuni 5940 liitrit vett aastas. Samuti aitab energiat säästa inverter tehnoloogia.


Pese õhtul

Õhtul elektri kasutamine võib aidata säästa hulga raha. Kui on aeg osta uus pesumasin, siis tasub kaaluda sellise mudeli soetamist, mida saab juhtida mobiilirakendusest. Viimasega võib pesumasinat käivitada distantsilt näiteks siis kui elektrihind on madalam.


Vali õige temperatuur

90 protsenti energiast kulub pesumasinal vee kuumutamiseks. Uute masinate puhul annab sooja veega pesemine ja külmaga loputamine sama hea tulemuse, kui kuuma veega pesemine ja soojaga loputamine. Loputusvee temperatuur ei mõjuta pesu puhtust, kuid aitab kokku hoida märkimisväärse hulga energiat.

 

Veekogus vastavalt pesu hulgale

Kui pesed paari sokke, särgi ja väikese rätiku, siis on masinatäie vee kasutamine suur raiskamine. Niisiis on kaks valikut: kas koguda pesu või valida masin, mis oskab kalkuleerida veekoguse vastavalt pesu hulgale.

 

Õige kogus pesuvahendit

Kõigile meeldivad puhtad riided, kuid selleks ei ole vaja kindlasti kasutada liialt palju pesuvahendit. Järgi täpselt pakil toodud koguseid ja perfektselt puhas pesu on tagatud. Pesuvahendiga liialdamine sunnib pesumasinat rohkem tööd tegema ja kasutab seega hulga rohkem energiat.

Sarnased artiklid