Nõuandeid | Mida ette võtta öise käte suremisega?

Kodutohter
Põhjuseid, miks käed öösel surema kipuvad, on mitmeid. | Shutterstock

Kui öösel käed surema kipuvad tuleks kätele teha massaaži ja võimlemisharjutusi. Kui käte suremine tuleb liigestesse kogunenud kusihappesooladest, siis on soovitatav lisaks juua ravimteesid, mis aitavad liigestest sooli välja tuua.

Hästi mõjuvad ka meresoolavannid (1 sl meresoola 3 l sooja vee kohta). Samuti võib abi saada varemerohujuure tinktuuriga määrimisest.
Juhuslikul käe öisel suremisel kõrvaldab tundetuse, torked ja liigutuste kohmakuse keha asendi muutmine käe vabastamiseks surve alt; sõrmede korduv pigistamine rusikasse, millele järgneb nende hoogne sirutamine; käe raputamine ja randmest keerutamine ja käe masseerimine sõrmeotstest õla suunas vereringe parandamiseks.

 

Raudrohu ja põldosja segutee
 

Vala 1 sl peenestatud ürdisegu (võrdselt põldosja ja raudrohtu) üle 1 kl keeva veega, lase tõmmata 25 minutit, kurna.
Joo kuni 3 kl päevas söögivaheaegadel mitme kuu jooksul, siis tuleb pidada nädal vahet. Samal ajal tuleb õhtuti kätele teha ka põldosja või naistepunaga sooja vanni (5 sl peenestatud ürti 3 l vee kohta). Taimi ja leotist võib kasutada mitu päeva, kui neid vahepeal hoida jahedas ruumis.

 

Varemerohutinktuur

Täida pool purki tükeldatud värskete juurikatega ja vala ääreni viina täis. Lase tõmmata 3 nädalat, aeg-ajalt loksuta, kurnata pole vaja. Määri tõmmisega käsi ja õlgu mitu korda päevas, kindlasti õhtul enne magamaminekut.

Mida teha nahalõhede korral sõrmeotstes, sellest loe SIIT.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid