Nutikad lahendused, kuidas sisustada väikest ja kitsast aeda

Sisuturundus
Väikeses aias ole loominguline. | Pixabay

Oma aed on tõeline privileeg, olenemata, kas see on suur või väike. Kindlasti on suures aias palju arvarust ja mitmeid valikuvõimalusi, aga ka väike või kitsas aed võib olla tõeliselt mõnus lõõgastumiskoht, kui jälgid paari nutikat ideed.

Väike aed vajab palju vähem hoolt ja pakub lõputult võimalusi olla loominguline ja mõelda välja uusi lahendusi. Isegi juba väike muutus või paari värvilise padja lisamine paistab kohe silma ja teeb tuju rõõmsaks.
Väikese aia sisustamisel soovitame kõrva taha panna järgmised nipid.

 • Mitmetasandiline aed loob mulje palju suuremast aiast. Kui ehitada terrass mõnest kohast kõrgemaks ja jätta teises kohas madalamaks, tekivad mõnusad tsoonid, mida saab kasutada vastavalt soovile.
   
 • Ruumi aiamööblile lisab juurde, kui paigutada aia külge või seinale riiulid. Sellised nutikad riiulid mahutavad väga palju esemeid, saad sinna silmailuks tõsta lillepotte, mõne suveniiri ja kasvõi metallist kastekannu. Samuti saab riiuli peal edukalt kasvatada maitserohelist ja see lisab hetkega värvi näiteks pruunile aiale. Väikese aia puhul lisa hulgaliselt kõrgeid riiuleid, kasuta nende loomiseks kasvõi redelit, sest kõrgusesse ulatuvad riiulid loovad mulje avarast aiast.
   
 • Põõsad ja puud pakuvad nii rohelust kui lisavad privaatsust, aga võtavad enda alla väga palju ruumi. Väikese või kitsa aia puhul eelista pottides taimi, mida saab hõlpsasti ühest kohast teise tõsta.

2-aiamoobel.jpg

Pixabay
 • Väikese aia puhul eelista saledama joonega mööblit, ideaalne on kahe tooli ja väiksema laua komplekt. Neid mööblitükke saad hõlpsasti ümber paigutada ja hoida paari kokkupandavat tooli tagavaraks. Lisa istumiskohad ei pea tingimata olema toolid, võid paigutada õue ka lihtsalt paar suuremat patja või toolipehmendust. Toetades need terrassile, ongi hetkega loodud idülliline diivan.
   
 • Valides aiamööblit, ära osta korraga liiga palju esemeid. Alusta vaikselt ja sobita julgelt kokku erinevat mööblit. Plastikust mööbel on kerge ja võtab vähe ruumi, toole saab hoiustada üksteise otsas. Puidust aiamööbel on kergesti kokkupandav ja kestab kaua. Värviline aiamööbel sobib eriti hästi just väikesesse aeda, kus see saab segamatult särada. Lisaks on hea nipp paigutada väikeses aias aiamööbel aia lõppu, see loob mulje palju suuremast pinnast.
   
 • Kitsa aia puhul muretse aeda kindlasti aiapink, see on üks kõige funktsionaalsem mööbliese, kui on tegemist piiratud ruumiga. Mis peamine, selle saab paigutada seina äärde ja hoiad kokku oluliselt ruumi.

3-aiamoobel.jpg

Pixabay
 • Piiratud ruumi puhul saab väga edukalt istumis- ja lõõgastumiskohana kasutada võrkkiike. Neid valmistatakse väga erinevatest materjalidest ja pakuvad rõõmu nii täiskasvanutele kui lastele.
   
 • Kui sinu aias on kuur, siis ära kasuta seda vaid tööriistade hoidmiseks. Aiakuuri ühele küljele võid kerge vaevaga lisada väikese laua, kuhu toetada ja oled loonud lisa einestamiskoha.
   
 • Värvivalik on ideaalne viis tuua avarust mitte ainult siseruumidesse vaid ka õue. Kasutades väikese aia puhul rohkem heledamaid toone, mõjub see palju avaramalt ja suuremalt. Peegel õues mõjub samamoodi nagu toas, toob sopilistematesse nurkadesse valgust, lisab ruumi ja avarust.
   
 • Valguslahendustega võid hetkega tuua ka väikesse aeda juurde ruumi. Lisa lauale suur toekas küünal, siia-sinna LED valgusribasid ja päikesepatareidel töötavaid valgusteid. Isegi veidi hämaras on väike aed valgustatud ja saad seda kasutada toa pikendusena.

Väikese aia sisustamine võib esmapilgul tunduda keeruline. Tegelikult saab kasutada mitut lihtsat nippi ja luua tõeliselt harmooniline paik ka piiratud ruumi puhul. 1a.ee e-pood on alati avatud ja leiad vaevata sobiva aiamööbli, mis sobib ka väiksemasse aeda ja ei võta palju ruumi.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid