Oled romantik või klassika austaja? 5 stiili kuuse kaunistamiseks

kodus.ee
Mida rohkem, seda uhkem, aga ainult ühes kindlas stiilis. | Shutterstock

Klassikaline ehitud kuusepuu on jõulupühade lahutamatu osa. Igal ajastul on oma jõuluehete nägu ja trendid, kuid kuuse kaunistamisel kodus tuleb lähtuda maitsest ja sisetundest. Küll kehtib kuusepuu puhul reegel – rohkem on uhkem – vaid eeldusel, et välja on valitud üks selge stiil. Haabersti K-rauta osakonnajuhataja Annika Tammur toob välja 5 valikut, millest inspiratsiooni ammutada.  

1.   Klassika
Klassikal on jõulumoes alati oma koht. Pane põhifookus suurtele punastele klaasist jõulumunadele, aga too nende juurde ka kerget karda, kellukesi ja romantilisi LED-küünaldega laternaid. Soovi korral võid sellele stiilile lisada figuuride abil looduslähedust - saaniga põhjapõdrad ning kuusekäbid sobituvad erinevate stiilidega.
 
2.   Romantika

Kui armastad valget ja õrnust ning traditsioonilised jõuluvärvid tunduvad  pealetükkivad, saad ehtida jõulukuuse helgelt romantiliseks. Vali eheteks läbipaistvast või valgest klaasist suured jõulumunad ning kasuta erinevaid valgeid ja suhkrustatud figuure, näiteks ingleid. Selle stiiliga sobituvad ka valged LED-tuled ning kunstlumi.
 
3.   Tulevärk
Pimedal jõuluajal on valgusest inspireeritud jõulupuu paljude jaoks esimene valik. LED-tuled võimaldavad luua põnevaid koosluseid. Võid valida kas värvilised ja vilkuvad tuled või ühevärvilise sooja valguse. Lisaks valguskettidele saad kasutada kuusel LED-jõulumunasid. Tänapäeval ei pea kartma, et tuled pole töökindlad, samuti pole tarvidust tulesid ööseks või kodust lahkudes ära kustutada.
 
4.   Kullasära

Kulla ja pruuni või kulla ja bordoopunase kombinatsioon aitab luua piduliku ja elegantse jõulupuu. Kasuta suuri läikivaid kuldseid klaasmune ning struktuurseid või sametiga kaetud jõuluehteid. Kooslust saad täiendada soojade LED-tuledega ning kulla- või vasetoonis karraga.
 
5.   Käsitöö

Kui armastad käsitööd, võid jõuluehted ise valmistada. Jõulumune ja teisi ehteid saab kududa ja heegeldada ning luua sellega kodune romantika, mida võib täiendada kas loodusest toodud või sellest inspireeritud ehetega – käbidega, puidust põhjapõtradega või punutistega. Kodukootud jõulupuule võid ehteks riputada ka õunu, piparkooke, komme ja kaneelipulki.

Kuuse ehtimise nõksudest ja trendidest saad lisaks lugeda siit.
Mida teha, et kuusk kodus okkaid ei langetaks, sellest loe siit.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid