Oluline asi, mis kodus õnnetuks teeb ja 4 nippi sellest vabanemiseks

kodus.ee
California ülikooli teadlaste uuringust selgus, et eriti naiste jaoks on korras kodu seotud edukuse ja õnnega | Shutterstock

California ülikooli teadlaste läbi viidud uuringust selgub, et sassis ja koristamata kodu teeb inimese õnnetuks - ka leiti, et mida rohkem asju, seda rohkem stressi. Kasutamata asjad ning negatiivse sõnumiga minevikumälestused tekitavad kodus pealegi negatiivset energiat. Kuidas sellest vabaneda ja kodus õnnelikum olla?

1. Viie reegel

Iga kord, kui püsti tõused või toast läbi lähed, tee korda 5 asja või võta 5 minutit koristamiseks. Nii oled eneselegi märkamatult päeva lõpuks korteri ära koristanud.

2. Nipsasjad ja üleliigne kraam panipaika

Ära koorma külmkapiust kõigi võimalike magnetite ja fotodega, samuti ei pea kogu perekonnaalbum ja suveniirid kõikjal näha olema. Kasuta riiuleid nagu muuseumis kasutatakse ekspositsioonipinda: eksponeeri seal vaid kõige väärtuslikumat ning vaheta esemeid aeg-ajalt.

3. Ära jäta musti nõusid vedelema

Kõige lihtsam on köök kohe pärast kokkamist ära koristada, nii ei jõua plekid sisse kuivada, sa ei pea potte-panne kraapima jne. Muide, enda järelt koristamine ning puhtusest läikiv köök on tippkokkade A ja o - sa ei näe neid iial räpase tööpinna taga töötamas!

4. Testi: kas sa ikka vajad seda asja?

Vii asi panipaika ja sea endale esmärk: näiteks kui sa pole seda aasta jooksul kasutanud, on aeg see kas ära anda, maha müüa või minema visata. Häid nippe riidekapi korrastamiseks jagame siin.

Sarnased artiklid