Pesumasina puhastamine: kuidas võib ja kuidas mitte?

Sisuturundus
Shutterstock

Pesumasin on kui asendamatu abimees teie vannitoas, ilma milleta tänapäeval enam inimesed hakkama ei saa. Tõsi on see, et pesumasina kasutamine aitab kokku hoida nii vett, energiat, pesuvahendit kui ka aega, võimaldades teil oma vabat momenti huvitavamalt sisustada.

Kui teie majapidamises on pesumasin ning te soovite, et see kestaks veel mitmeid aastaid, peate seda regulaarselt hooldama. Regulaarne pesumasina puhastamine aitab teil hoida oma masinat puhtana ja vältida ebameeldivaid rikkeid, mis võivad aja jooksul põhjustada lekkeid ja kulukaid veekahjustusi.

Selleks, et teie masin jääks kvaliteetseks ja töötaks korralikult edasi jagame me teiega nippe, kuidas peaksite oma pesumasinat puhastama ning millised on tüüpvead mida inimesed pesumasinat pestes teevad.
 

Vead, mida pesumasina puhastamisel tehakse
 

Pesumasina puhastamine pole üldsegi mitte raske töö, kui te seda regulaarselt teete. Mõningaid tegevusi tuleks teha peale igat kasutuskorda, mõningaid 1-2 korda kuus ning mõnede puhul piisab aastas paarist korrast. Pesumasina puhastus tagab teie masina korrasoleku.
 

Peale igat pesu jätke masina uks lahti
 

Kindlasti olete kuulnud tuttavatelt või ise kogenud, et pesumasinas on halb lõhn või ekstreemsemal juhul tekkinud hallitus. See on tekkinud sinna sellepärast, et peale riiete pesu on pesumasina uks kinni pandud ning niiskus pole masinast välja saanud.

Vaadake siit detailset ülevaadet, kuidas käib pesumasina puhastamine seestpoolt.

Ebameeldivuste ärahoidmiseks peaksite te peale igat kasutuskorda, kui olete märjad riided masinast välja tõstnud, pesumasina ukse lahti jätma. Vastasel juhul jääb teie masinasse tülikas niiskus, mis tekitab hallitust ja halvendab masina seisukorda.
 

Pesuvahendi sahtli puhastamine jääkidest
 

Kindlasti olete märganud, et teie pesumasina sahtel pole peale riiete pesu täiesti puhas ning näha on pesuvahendite jääke. Kas olete iga kord sahtli ära puhastanud või selle pigem sisse tagasi lükanud uut pesukorda ootama?
Õige oleks pesuvahendi sahtel peale igat korda pesupulbri jääkidest ära puhastada. Loputage seebijäägid kuuma vee ja lapiga, vajadusel võite kasutada ka äädika ja sooda lahust.
 

Katlakivi puhastamine spetsiaalsete toodetega
 

Kindlasti olete märganud telereklaamidest katlakivi ja kareda vee lugu. Kahjuks on nii, et kare ja mineraalaineterikas vesi aitavad kaasa katlakivi tekkele ning seda eriti kõrgetel temperatuuridel pesupesemise puhul.

Katlakivi ennetamiseks teie pesumasinas peaksite te kasutama spetsiaalseid katlakivi tekkimist pärssivaid pesuvahendeid. Kuid kui teie masinas on juba katlakivi siis peaksite te sellega kohe tegelema hakkama. Kahjuks ignoreerivad paljud inimesed probleeme ja lükkavad puhastust edasi, kuid seda tehes ei pea teie masin kaua vastu.

Haarake murest kinni ja laske pesumasinal tühjalt 90 kraadisel pesuprogrammil töötada, et tüütust katlakivist lahti saada.

Lisage masinasse ainult kvaliteetseid ja spetsiaalseid tooteid, mis on mõeldud pesumasinale. Pidage meeles, et pesumasinat ei tohi puhastada happe, kloori või tugevatoimelise pleegitusvahendiga, kuna ohuks on kahjustada eriti kummitihendeid.
 

Puhastage pesumasina filter ja vahetage vajadusel voolikud
 

Kas teadsite, et aastas korra tuleks kontrollida üle kõik pesumasina voolikud, kuna surve all töötamise tagajärjel võivad tekkida praod? Lisaks tuleks kontrollida, et teie pesumasina ja seina vahel oleks piisavalt ruumi, et vältida voolikute väändumist.

Regulaarset puhastust vajab samuti pesumasina sissevoolu filter, kuhu koguneb üleliigne vee sete. Puhas filter tagab teie masina kvaliteetse töö.
 

Pesumasina tihendi puhastamine 
 

Üleliigse niiskuse tekkimisel võivad pesumasina kummitihenditele tekkida tumedad või mustad hallitusplekid - seda seetõttu, et peale pesukorda ei puhasta te lapiga kummitihendeid. Sama probleem võib tekkida teie pesukuivatis, seega olge väga tähelepanelik.

 

Parima hinnaga pesukuivatid leiate Kaup24 veebipoest!
 

Ebameeldiva hallituse saate eemaldada jällegi spetsiaalsete toodetega, mis aitavad lahustada kangekaelse hallituse ja seebi pulbri jäägid. Pidage meeles, et hallitust puhastades kasutage kaitseprille ja kummikindaid, peale puhastust visake kindad minema, et hallitus endale uut elukohta teie kodus ei leiaks.
 

Pesumasina välimise osa puhastamine 
 

Mõnikord jäävad teie pesumasina pinnale kinni tolm, mustus või moodustuvad pesupulbri pritsmetest tõrksad plekid. Seetõttu on oluline puhastada ka pesumasina välimist osa, et teie masin ka väliselt ilus välja näeks.

Puhastamiseks kasutage õrna universaalset puhastusvahendit, kuna pesumasinad on sageli kaetud kuumtöödeldud lakiga, mis võib tugeva vahendiga maha kooruda. Pühkige ettevaatlikult lapiga mööda pesumasina pinda. Masina nurki või siseservi võite puhastada vatitikuga.

Tutvuge kaup24.ee pesumasinate valikuga siit, valige välja sobivaim ja tellige koju!
 

Korraliku hooldusega pikeneb pesumasina eluiga
 

Kui soovite, et teie pesumasin kaua vastu peaks peske vähemalt korra kuus tühi masin läbi 90 kraadise programmiga. See aitab kaasa sellele, et masina trumlisse ei tekiks hallitus ega katlakivi. Kuum vesi hävitab ebameeldivad lõhnad ja desinfitseerib.

Ärge unustage märga pesu masinasse ning peale kasutust hoidke masina uks avatud. Nii saab teie masin täielikult seest ära kuivada ja toimub õhuvahetus. Lisaks kuivatage tihend kuiva lapiga.
Nädalas korra võtke kätte lapp ja käige üle veelkord pesumasina tihendite vahed, et eemaldada liiv, karvad ja kiud, et vältida hallituse teket.

Kasutage alati oma pesumasinale ja veetüübile sobivaid puhastusvahendeid, kuna need aitavad teil kontrolli all hoida katlakivi teket.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid