Pikaliiva – linnakodu roheluses

Sisuturundus
Kahetoline korter kavandati maksimaalselt helge ja õhulisena, et lasta esile tõusta üksikutel värviaktsentidel. | Katrin Uusoja

Haaberstis, Harku järve ja Rannamõisa tee lähistel paikneb vaikne ja roheline Pikaliiva äärelinnaosa. Linnakärast eemal, arenevas piirkonnas on valmimas Merko arendatud samanimeline terviklik elukvartal. Kümnest elamust koosnevat uusasumit iseloomustab ühtlase ilmega sõbralik miljöö, kus neljakorruseliste elumajade vahele jääb rohkelt avalikku ruumi, läbikäike ja rohelust.

Loodusesse peidetud, kuid samas linna infrastruktuuri ja -mugavusi pakkuv kvartal meelitab taskukohaste hindade ja korterite asjaliku planeeringuga. Siin­samas lähistel asuvad nii koolid ja kaubanduskeskused kui ka mitmed spordiklubid, metsarajad ning rannad.

1–4toalisi kortereid vääristavad rõdud ning avarad terrassid, majades on liftid, panipaigad ja ühisruumid jalgrataste ja lapsevankrite hoidmiseks. Kortermajade vahel looklevad teerajad ja paiknevad haljasalad, kuhu on pikitud lustlikud mänguplatsid ja pingid niisama vabas õhus istumiseks ning kogukondlikuks suhtluseks.

Hoonete arhitektuur on rahulik, madalatele krohvitud majadele annab iseloomu telliskivi imitatsioon otsaseintel. Üksteisest piisavas kauguses paiknevad elamud kindlustavad, et korterites on ohtralt valgust ning avatud vaateid. Kodutunde ja hubasuse loomisel on uutele elanikele abiks mitu erinevat ja hoonete olemusega sobivat siseviimistluspaketti.

Hea näide Pikaliiva õdusast ja stiilsest kodust on sisearhitekt Maarja Metsa (Kaks Tooni) kujundatud interjöör. Suurte puhaste pindade, soojade toonide ja naturaalsete materjalidega kujundus harmoneerub sümpaatselt ümbritseva keskkonna ja arhitektuuriga. Kahetoline korter kavandati maksimaalselt helge ja õhulisena, et lasta esile tõusta üksikutel värviaktsentidel. Neutraalne ruumifoon jätab rohkelt võimalusi interjööri isikupäraste ja elanikule omaste detailide lisamiseks. Aksessuaaridele ja raamatutele on korteris mängulised avatud riiulid, mahukad panipaigad esikus ja magamistoas peidavad kõik majapidamises tarviliku.

Koostöös kodumaise tootjaga Aunman valmis korterisse tammepuitu ja valgeid pindasid kombineeriv erimööbel, mis paneb rõhku kvaliteedile ja põhjamaiselt ajatule stiilile. Värviaktsendid on see­vastu värskelt trenditeadlikud – punakas-pruunikas palett jälgib moekaid interjöörisuundi, mis näivad üha enam ruumikujunduses kanda kinnitavat. Ümarate vormidega sisustuselemendid – sisekujundaja lemmikud – jätkavad ajaga kaasas käivat moodsat joont. Kujundust läbivad Taani tootja Ferm Livingu kenad ja praktilised mööbliesemed, soojust ja pehmust lisavad omakorda tekstiilid ning tapeet magamistoas. Tavapärasest julgem ja erilisem on pruunides toonides köögimööbli lahendus.

Pikaliiva näidiskorteriga on valmis saanud toimiva planeeringuga hästi läbi mõeldud kodu, mida järk-järgult edasi arendada ja kodusemaks muuta. Kvartal tervikuna oma hoomatava mastaabi ja inimsõbraliku miljööga loob mõnusa kodutunde tekkeks igal juhul soodsa pinnase.
 

www.merko.ee/pikaliiva
 

www.merko.ee/kodud

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid