PILDIGALERII | Ehitusmess startis. Mida põnevat võib sel korral leida?

kodus.ee
Eesti Ehitab 2018 on täies hoos. | Ühinenud Ajakirjad

Täna avati Eesti Näituste messikeskuses rahvusvaheline ehitusmess Eesti ehitab 2018, kus ligi 250 ehitamisega ja ehitusmaterjalidega seotud ettevõtet tutvustavad ehitusala asjatundjatele ja -huvilistele hooaja uusimaid ehitusmaterjale ja ehituslahendusi.

„Messile tuuakse välja uusimad ja kaasaegseimad ehitusmaterjalid ja –lahendused, “ ütles messi Eesti Ehitab projektijuht Epp Sultsmann. “Samuti saavad messikülalised praktilistes töötubades küsida nõu otse spetsialistidelt, ning seminaridel teada suundadest ehitusega seotud erinevates valdkondades.“

Selleaastane Eesti Ehitab messi teabeprogramm keskendub Eesti ehitusturu arengusuundadele EV 100 lävepakul. Ka kulmineeruvad messil mitmed EV100 juubeliaasta konkursid: messil kuulutatakse välja Aasta Katus, Aasta Tehasemaja ning saab ülevaate äsja lõppenud konkursi  Aasta Betoonehitis parimatest töödest.

„Messile tasub tulla just seepärast, et nii mõnigi eksponent ajastab oma uute toodete või lahenduste esmatutvustuse just messi ajaks või toob messile tooteid, mida möödunud aastal veel polnudki,“ ütles messi projektijuht Epp Sultsmann.

Näiteks Airobot OÜ toob messile äsja turule jõudnud ning Eestis välja arendatud soojustagastusega elamuventilatsiooniseadmed. Airvitamin Grupp OÜ tutvustab messil uudseid soojuskiirgurite lahendusi koju ja tööstuslikesse tingimustessse. Ahjusepad OÜ tutvustab uusi nurgaklaasiga disainahjusid ja pelletkaminat, millel on  sisseehitatud Wi-Fi moodul, mis võimaldab seadme ühendada koduvõrguga või nutiseadmega. Eko Invest SIA toob messile näha uued klaasverandade ja terassiklaaside mudelid.

 

Sisukad seminarid ja töötoad


Kolmapäeval on messikülalised oodatud osa võtma tuletõkke – ja suitsuklappide ja suitsuluukide teemalisest seminarist. Millised tuletõkked, suitsuklapid ja suitsuluugid valida? Oma teadmisi jagab belglasest RF-Technologies NV/SA ekspert Reggy Mortier.

Samuti toimub kolmapäeval ehitusala koolitus erilistest katuselahendustest. Koolitusel projekteerijatele, arhitektidele, ehitusinseneridele ja ehitusettevõtjatele tulevad jutuks katuseaiad, käidavad katused ja liiklusega koormatud katused.
Millised katuseaiad ehitada? Kuidas ehitada rohekatusesüsteeme? Kuidas rohekatuseid ehitada ja kujundada?  Kuidas kasutada dreenimatte, kaitsekihte ja eritarvikuid ekspluateeritavates katustes? Nõu annavad eestlasest ehitusekspert Alo Karu ja tema hollandlasest kolleeg Peter Kafonek. Ehituseksperdid toovad seminaril ka välja, milliseid vigu tehakse Eestis ekspluateeritavate katuste projekteerimisel ja ehitamisel ning millised on käidavate katuste põhimõttelised konstruktsiooni- ja sõlmlahendused Euroopas.

Ka toimub messi avapäeval veel töötuba küttelahendustest ning Eesit IKT klastri ja puitmajaklastri koostööseminar.

Neljapäev on fassaadipäev. Neljapäev on ehitusmessil fassaadipäev.  Kogu päeva vältava fassaadipäeva seminari jooksul saab end kurssi viia olulisimaga, mis puudutab fassaadide ehitamist: fassaadi ehitusfüüsikast kvaliteedi kontrollini, kinnitustarvikutest uute standarditeni. Toni Pakkala Soome Fasaadi Liidust annab soomlaste statistikale tuginedes ülevaate kvaliteedi kontrollist enne vanade betoon-paneelmajade renoveerimist.

Samuti toimub neljapäeval seminar puitkonstruktsioonidest ning seminar sellest, millised on innovatiivsed materjalid ruumi heliisolatsiooniks. Seminaril käsitletakse vigu, mida puitkonstruktsioonide puhul ette võib tulla, kaasa arvatud disaini ja paigaldusvigu. Tutvustatakse puit-tehasemajade lahendusi.

Pottsepad on neljapäeval oodatud Eesti Pottsepad MTÜ üldkoosolekule, samuti saavad huvilised osa võtta nii küttelahenduste kui roomati ja lubikrohvi alasest töötoast.

Ülevaate saab ka kinnitustarvikutest ning sellest, millised on erinevused  EAD ja vana ETAG vahel.Räägitakse ka liginullenergiamajade fassaadidest ja Isover ja Gyproc tuuletõkke lahendustest ning krohvitavatest ja tuulutatavatest fassaadilahendustest.

Seminaril „Innovatiivsed materjalid ruumi efektiivse heliisolatsiooni jaoks“ käsitletakse heliisolatsiooni probleeme projekteerimisel ja ehitusel ning nende lahendamisvõimalusi akustiliste toodete abil.

Reedel keskendutakse energiasäästule. Reedel saavad huvilised osa võtta kogu päeva vältavast seminarist „Energiasäästlik mõtteviis hoonetes – kuidas tegutseda?“. Seminaril saab ülevaate nii elamute rekonstrueerimise ja energiatõhususe nõuetest, kui erinevatest lahendustest energiatõhususe tõstmiseks: päikeseenergia kasutamisest kuni soojuspumpade ja energiakaevudeni, efektiivsetest ventilatsioonisüsteemidest küttesüsteemide renoveerimise lahendusteni.
Seminaril annab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi  elamumajanduse valdkonna juht Regina Michaelis  ülevaate elamute rekonstrueerimise ja energiatõhususe nõuetest ning justiitsministeeriumi eraõiguse talituse nõunik Vaike Murumets korteriomandi- ja korteriühistuseadusest ning Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige Andry Krass selle praktilisest rakendamisest.

Samuti toimub reedel seminar „Tegijale tegijale!“, kus antakse ülevaade tuleohutusest, kvaliteedist, lihtsusest ja uudsusest tööstuslikult viimistletud puitmaterjalides.

Reedel saab oma võtta ka erinevaid küttelahendusi tutvustavast töötoast kui töötaost, kus õpetatakse loodusvärve tundma ja kasutama.

Laupäeval võivad ka lapsed ehitama tulla! Laupäeval toimub seminar päikesepaneelide lahendustest eramajadele, töötuba roomati ja lubikrohvi kasutamisest ning töötuba erinevatest küttelahendustest.

Laupäeval saavad ehitusega sinasõbraks ka lapsed. Vivendi puidu- ja paberistuudio töötoas meisterdatakse puidust ja paberist esemeid. „Tule ja ehita linnule puidust maja või meisterda EV100 raames endale puidust lipumast, mille masti saab uhkelt lehvima tõmmata Eesti lipu! Puidust on võimalik meisterdada ka viskemängu, mobiilihoidjat. Paberist saab voltida palk- ja moodulmaju ning palju muud põnevat,“ kutsub Epp Sultsmann vanemaid ka oma lapsi laupäeval ehitusmessile kaasa võtma.

Sarnased artiklid