Plaanid uuel aastal kodu värskendada? 3 soovitust, kuidas diivaniga toale särtsu anda

Sisuturundus
Diivani valikul arvesta nii ruumi suuruse kui värviga. | Tootja/home4you.ee

Kodu värskendamine ei pea tähendama tingimata uut tapeeti, seinavärvi või remondimehe palkamist. Elutoale annab särtsu ka uus diivan, mille valikul tasub arvestada nii funktsionaalsust, suhet ruumiga kui ka värvi.

1. Funktsioon


Uut mööblieset soetades ei tasu kiirustada. Mõtle, millist rolli diivan sinu kodus täidab? Kui armastate kogu perega või kallimaga ühiseid filmiõhtuid nautida, on hea valik nurgadiivan, mis mahutab rohkem ja annab vabadust sirutada.
Kui sulle meeldib külalisi võõrustada, kes teinekord ka öömaja vajavad, on kaval valida diivanvoodi või lahtikäiv diivan. Nii ei ole sa ootamatu öömajalisega kimpus, kui külalisele omaette tuba puudub.

Kui sul käib sageli külalisi, siis on tark valida diivanvoodi või lahtikäiv diivan. | Tootja/home4you.ee

2. Proportsioon


Olles otsustanud, millist rolli pehme mööbel sinu kodus mängib, soovitab ajakiri Diivan mõelda, kas väljavalitud ese ka ruumi proportsioonidega sobitub. Liialt suur mööblitükk teeb ruumi visuaalselt väiksemaks.
Seetõttu on väiksemasse elutuppa mõistlik soetada diivan, millel on kõrged jalad ning mis ei ulatu seinast seinani – õhk mööbli, seinte ja põranda vahel annab visuaalselt avarust. Seevastu suure eluruumi kõledust aitab edukalt kahandada kogukas nurgadiivan. 

Suurt tuba aitab hästi täita kogukas nurgadiivan. | Tootja/home4you.ee

3. Visualiseeri


Eluruumide ning pehmemööbli värvieelistuste osas pole üheselt mõistetavalt õiget või valet. Ruumis võivad võluvalt mõjuda nii eklektika kui ka kaks baastooni.
Kui oled värvieelistusega kimpus, miks mitte järgida värvitrende – Sadolini Aasta Värviks 2018 valitud Heart Wood on mahe, kuid iseloomuga, millesarnane toon sobiks diivani näol ruumi nii ainsaks värvilaiguks kui ka vastupidi, tasakaalustaja rolli. Oluline on tunnetada, milline värv sind ruumis rahustab ning milline ärritab. 


Allikas: home4you.ee

Sarnased artiklid