Esimene raamatutest kannab nime „Suur kuri hunt, tema 14 väikest kutsikat ja ... Punamütsike“ ning teise raamatu pealkirjaks on „Suur kuri hunt ja tema 14 väikest kutsikat“. Nendes lugudes tegutseb hundiperekond, kelle perepea peaks olema „Punamütsikese“ ja „Kolme põrsakese“ muinasjuttudest tuntud suur kuri hunt. Kuna aga temast on saanud hundiissi, kel on kantseldada 14 vallatut kutsikat, siis ei tule tal kurjaks olemine sugugi hästi välja. Hoopis rohkem on tal tegemist sellega, kuidas oma järeltulijatele kõiki hunditarkusi õpetada ja neid igasuguste äparduste eest hoida.
Lõbusad hundilood meeldivad kindlasti lugejatele, kes armastavad vahel mõelda: mis siis, kui... Just sama võtet on kasutanud Belgia kirjanik Christine Naumann-Villemin – ta on võtnud vanad muinaslood ning mänginud mõttega, mis saab siis, kui asjad lähevad pisut teisiti. Mis juhtub, kui suure kurja hundi asemel kohtub Punamütsikesega hoopis pesamunast hunditüdruk või mida teeb suur kuri hunt siis, kui ta on sunnitud kolme põrsakest kinni püüdma kogu lastekari sabas.
Kui jutud loetud ja värvilised hundipere pildid raamatust juurde vaadatud, siis võib panna proovile enda kujutlusvõime. Näiteks mõelda koos lapsega, mis saab siis, kui hundilapsed paar aastat kasvavad. Kas siis õnnestuks neil Punamütsike ja tema vanaema kätte saada? Või mis juhtub siis, kui kolm põrsakest ei elagi metsas igaüks oma majas, vaid hoopis suures turvauksega korterelamus keset südalinna. Ette võib võtta ka hoopis kolmanda muinasloo, näiteks „Hunt ja seitse kitsetalle“ ja kujutleda, mis juhtub, kui suur kuri hunt koos oma 14 kutsikaga nendele külla läheb. Need on vahvad mõtteharjutused, mis ergutavad kujutlusvõimet ja võimaldavad fantaasia lendu lasta.
Lõbusat lugemist!
Suur kuri hunt, tema 14 väikest kutsikat ja ... Punamütsike
Suur kuri hunt ja tema 14 väikest kutsikat
Autor Christine Naumann-Villemin
Illustreerinud David B. Draper
Tõlkinud Ave Põlenik
32 lk, 225x275, kõvad kaaned