Riided, millega minna vallutama Marssi

Kerttu Raie
Spekteri ülerõivaste kõige suurem väärtus peitub tarkades materjalides. | Kliff & Klaus Studio

Spekter Technologies on kodumaine techwear-bränd, mis ühendab endas praktilisuse, ilu ja tehnoloogilisuse.

 

Moemargi esimene kollektsioon nimega "Mars Collection" pakub lahendusi urbanistidele, kes hindavad klassikalisi lõikeid ja futuristlikke detaile. Idee sellise disaini jaoks tekkis, nagu sageli ikka, isiklikust vajadusest millegi praktilise järele, kuid mis erinevalt saadaval olevatest sportlikest jopedest näeks stiilne välja. Spekteri ülerõivaste kõige suurem väärtus aga peitub hoopis tarkades materjalides.

«Kuna elame põhjamaises kliimas, peavad riided olema vee- ja tuulekindlad, kuid samas hingavad. Seepärast kasutame põhjamaade sõjatööstuses levinud kihilisi membraankangaid, mis on õhukesed, kerged ja vastupidavad. Samuti jälgime, et kõik materjalid vastaksid OEKO-TEX 100 standardile. Lisaks kasutame magnetlukke, transformeeritavaid detaile ja pimedas helendavaid fluorestsentseid materjale,» ütleb brändi asutaja ja disainer Roxana Spekter.

Kosmosemusta kollektsiooni, millel vihma korral veepiisad säravad justkui taevatähed, üheks kriteeriumiks oli algusest peale mitmefunktsioonilisus.

Disaineri sõnul soovib ta luua justkui ökosüsteemi – on loodud põhimudelid, millele on võimalik lisada vahetatavaid detaile, nagu kapuutsid, keebid ja vööd ning tulevikus ka voodrid, mida mantli all või hoopis eraldiseisvalt kanda. «Me pooldame aeglast moodi ega taha teha pidevalt täiesti uusi kollektsioone. Arendame loodud mudeleid ja loome juurde aksessuaare ning detaile, millega saab stiili muuta, ilma et peaks ostma mitut erinevat mantlit,» ütleb Spekter.

Peale tarkade materjalide on ülerõivad ühenduses ka virtuaalassistendiga. «Vihmamantel pole enam lihtsalt rõivaese, vaid gadget,» märgib moelooja. Iga mudel on varustatud QR-koodiga, mida skannides on võimalik tutvuda hooldusjuhendi ja kandmiseks soovituslike ilmastikutingimustega. Spekteril on arendamisel ka ilmateavituse süsteem, mis hakkab endast nutitelefonis märku andma, kui on oodata vihma ja tasuks mantel kaasa võtta.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid