Rohkem tõhusamat kütet. Ahjude ja kaminate valik on lihtsam

kodus.ee
Moodulkamina saab kiiresti kodus paika ja tööle. | Kaminakoda

Viimaste aastate trendiks on kõrge, üle 80%lise kasuteguriga moodulahjud. Moodulahjude puhul on kliendil täpselt teada, millise välimuse ja salvestusvõimega kütteseadme ta endale koju saab.

 

Enamike moodulahjude paigalduseks kulub vaid üks tööpäev. Seega ei tekita ahju ehitus inimestele koduses igapäeva suuri ebamugavusi. Sama reegel kehtib ka moodulkaminate paigalduse kohta.

Andrus Schults firmast Raidkivi OÜ ütleb, et suuresti on muutunud viimasel 8-9 aastal kaminate ehitamiseks kasutatavad ehitusmaterjalid. Tänu Skamol Skamotec 225 ja Cebud soojasalvestavate plaatide laialdasele kasutusele ehitatakse nüüd ka käsitööna kaminaid palju kiiremini kui 10-20 aastat tagasi.
Ahjude ehitamiseks kasutatakse nüüd spetsiaalselt vaid pottsepatöödeks toodetud šamottmaterjale. Uute šamottmaterjalide puhul saame rääkida terviklikust süsteemist, mis võimaldab ehitada nii šamott - kui kahhelahjusid kõrgema kasuteguriga, kvaliteetsemalt ja ka kiiremini. Kaasaegsest pottsepašamotist kõrge kasuteguriga ahjude ehitust toetab ka Eestis kasutusele võetud standard EVS-EN-15544.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid