Sa ei arva iialgi ära, milline kodune hobi staare ühendab

kodus.ee
kudum
Kudumine on üleilmselt trendikas hobi: isegi filmistaaridele meeldib sõpru omakootud salliga üllatada. | Shutterstock

Filmistaarid Ryan Gosling, Sarah Jessica Parker ja catwalki kuninganna Kate Moss -  milline mõnus ja kodune hobi võiks küll neid ühendada?

Vastus on enam kui üllatav: kudumine! Vanaema talveõhtuaegsest vardaliigutamisest on saanud üleilmne trendikas harrastus, mis ka staare puutumata ei jäta. Maailma seksikaimaks meheks valitud Ryan Gosling ülistab vardaklõbistamist kui stressimaandajat: ta sai selle selgeks filmi “Lars and the Real Girl" võtetel ning mees ei rõõmusta mitte ainult stressist lahtisaamise, vaid ka tulemuse üle. "Pärast saad reaalset asja käes hoida ja kinkida näiteks mõnele sõbrale, kellele meeldib just selline veidra väljanägemisega sall," on ta intervjuudes rääkinud.  Aga ka vampiirilugudega üleilmseks kinostaariks tõusnud Kristen Stewartit olla nähtud võtteplatsil vardaid klõbistamas, muusik Demi Lovato laseb aga pikkadel lennureisidel kätel usinalt käia.

Ent kudumine on kasulik ka su tervisele - see on su ajule hea trenn, aga ka suurepärane koordinatsiooniharjutus. Lisaks arendab kudumine lausa omadusi, mis tulevad kasuks ka juhiametis: loovat mõtlemist, analüüsivõimet, kiiret orienteerumisoskust ja probleemide lahendamist. Loogilist mõtlemist ja süvenemist nõuab ka esmapilgul keerulisena tunduvate juhiste lugemine ja järeletegemine. 

Kudumist soovitavad arstid näiteks USAs stressiga kimpus olevatele patsientidele, kuna see olevat hea stressimaandaja ning vallandavat õnnehormoone. Kas see sobiks kõigile? "Kõik sõltub siiski olukorrast ja inimese individuaalsusest ning suhtumisest konkreetsesse tegevusse," rääkis Tervisekooli toitumisterapeut ja psühholoog Annely Soots portaalile Kodus.ee  "Mina tõesti naudin niisugust näputööd. Olen aga aidanud ka teisi inimesi, kui nad ei saa nii hästi hakkama, et tulemust nautida. Ja näinud, missugust stressi see neile valmistab," nentis spetsialist. Pigem on tema sõnul soovitatav teha stressi maandamiseks midagi niisugust, mis ei ole ebameeldiv. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid