5 head kodust nippi, et vererõhku alla saada

kodus.ee
vererõhk
Kõrge vererõhu vastu aitavad ka kodused vahendid. | Shutterstock

Oma tervise eest saab kodus ka hoolt kanda - kui oled kimpus liiga kõrge vererõhuga, siis saad mõne lihtsa koduse nipiga seda muuta.

Liigne keedusool on su tervise vaenlane - kindlasti peaksid ise kokkama, kuna vaid nii saad toidu soolasisaldust kontrollida, sest tehasetooted ja valmistoidud on liiga suure soolasisaldusega.
Kasuks tulevad aga kaaliumirikkad toiduained, sest kaalium aitab vererõhul alaneda. Lülita toidusedelisse niisiis kartulid, tomatid, banaanid, punased oad, herned ja melonid, nosida võid ka kuivatatud ploome ja rosinaid.

Magusasõpradel on põhjust rõõmustamiseks - tumedal, üle 70% kakaosisaldusega šokolaadil on Kölni ülikooli teadlaste sõnul samuti vererõhku alandav toime.
Samas ära sellega üle pinguta - paar tükikest päevas, muidu ähvardab kaalutõus, ülekaalulisus ja kõrge vererõhk käivad tihti käsikäes! Juua tasuks aga hibiskuseteed, seda Hiina meditsiinist tuntud imerohtu, sest tassike seda teed päevas aitab samuti vererõhu alanemisele kaasa.

Kindlasti ei tule su tervisele kasuks, kui stressad - niisiis vabasta end stressist! Tee hingamis- või meditatsiooniharjutusi, mis lubaks kehal lõdvestuda. Kaasa aitab ka muusika - itaalia teadlaste uurimuse kohaselt peaks näiteks klassikalise muusika kõla aitama vererõhul alaneda. 

Proovi retsepti, mis aitab ka alandada vererõhku. 

 

Sarnased artiklid