Selle suve trend – värvikirevad ja silmatorkavad välisuksed

Meresinine – autoriteetne ja usaldusväärne. | JELD-WEN

Valged, mustad ja hallid uksed on eilne päev. Rahvusvahelistes sisekujundus- ja disainiajakirjades, -portaalides ning isegi Pinterestis näeme sel suvehooajal mururohelisi, tibukollased ja meresiniseid välisuksi, mis annavad majale uue, põneva ilme ning tõmbavad kindlasti uksel peatuvate külaliste pilke.

Ka arhitektid julgustavad ukse värvi valides valge/musta värvigammast kaugemale vaatama. Särtsakas kollane klapib mõnusalt punaste tellistega. Küpsem kollane või apelsinioranž loob sooja ja koduse tunde, ust purpurpunaseks või tumelillaks võõbates tekitad modernsema mulje.

Toredad värvilised ja silmatorkavad uksed sobivad siiski eelkõige neutraalse ning tagasihoidliku välisviimistluse juurde. Kui maja seinad või katus on juba julgema tooniga, tuleb jälgida, et värviküllane uks ei muudaks maja kogu üldmuljet koomiliseks ja multifilmi sobivaks.

Kui selged ja silmatorkavad toonid tunduvad liiga julged, siis ka pastelsed värvid võivad luua huvitava kontrasti ning möödujate pilke püüda. Eriti hästi sobivad helelillad, -rohelised ja õrnad sinised toonid kaunistama talumaja või armast ja hubast suvemaja. Virsiku- ja aprikoosikarva toonid haakuvad hästi mustaga ning lavendlikarva ust soovitavad sisekujundajad valida näiteks naturaalvalge viimistlusega maja puhul.

Veel tasub nutikal renoveerijal või oma kodu värskendaval majaomanikul meeles pidada, et juhul, kui uks on valitud näiteks erkkollane või tumelilla, võib ukse lengi valides otsustada klassikalisemate variantide kasuks. Kirka värvi kombineerimine tumehalli, musta või valgega loob ilusa kontrasti ja kui hiljem soovitakse ukse värvi vahetada, ei ole uue värvi sobitamine lengi tooniga eriti keeruline.

 

Kui julge värvivalik tundub liiga julge


Kui lõheroosa või purpurne välisuks tundub liiga hulljulge mõte, siis jäta uksetoon klassikaliselt tumedaks või heledaks ning panusta huvitavasse disaini, valides näiteks klaasinguga välisukse, mis loob mängulise ja stiilse üldmulje. Ka seal on erinevaid valikuid, näiteks udune satiinklaas või põnev mustriline klaas. Klaasinguga välisuksel on veel üks suur pluss – tänu ukseaknale on esik valgem ja tundub seetõttu avaram.
Eriliseks muudab välisukse ka sissefreesitud korteri- või majanumber. Sellist võimalust pakub näiteks uksetootja JELD-WEN. Lisaks numbritele võib valida olulise tähekombinatsiooni. Ustele on võimalik teha kuni kolm numbrit või tähemärki, mis on uksel klaasiavadeks.

 

Mida räägib ukse värv majas elava inimese kohta?

 

Pantone korraldas Londoni majaomanike seas eelmisel aastal uuringu, selgitamaks välja, mida räägib välisukse värv seal majas või korteris elava inimese kohta. 

Vaata, mida ütleb sinu koduukse värv sinu kohta!

Must – elegantne, võimas, prestiižne

Säravvalge – lihtne, rikkumatu, karge

Hall – ajatu ja klassikaline

Meresinine – autoriteetne ja usaldusväärne

Tumeroheline – rahulik, vaikne ja rahustav

Punane – nõudlik, dünaamiline ja kütkestav

Lilla – dramaatiline

Kollane – soe, tervitav ja optimistlik

Roosa – nooruslik ja meeleolukas

Loomulik valge – rustikaalne ja lohutav

Sarnased artiklid