Silmaalused on tumedad ja laud turses. Miks?

Kodutohter
Stress seab löögi alla ka sinu välimuse. | Shutterstock

Kui oled stressis, on seda näha nii su näost kui ka kogu kehast, sest vaimse heaolu ja ilu vahel on tugev seos.

Isegi kui tead, et stress teeb enesetundega koledaid asju, näiteks tekitab kõhu- või peavalu, ei pruugi sa aimata, et löögi võib saada ka su välimus. Pikaajaline stress, olgu see siis pidev mure kas raha või õnnetuks tegeva töökoha pärast, võib tõsta stressihormoon kortisooli taset organismis. Jätkuv stress võib viia ka kehvade elustiiliharjumusteni, mis muudavad olukorra veelgi hullemaks.

Kauni välimuse ohvriks toomine ei ole aga vältimatu. Paljud spetsialistid on arvamusel, et kui suudad oma stressi ohjeldada, saab ka võimalikud ilumured mõne lihtsa sammuga lahendada.

 

Vaata oma nägu

1. Silmaalused on tumedad ja laud turses

Pinges olles tõmbuvad veresooned kokku ja vereringe aeglustub. Selle tagajärjel võib silmade alla koguneda vedelik. Lisaks muudab vaimne pinge su nahatooni, tuues lillakad varjundid rohkem esile.

Tee nii!

Kanna turses ala rahustamiseks silmade alla jahendavat ja kofeiini sisaldavat silmaümbrusgeeli ning tupsuta tumeduse varjamiseks silmade alla roosat või aprikoositooni peitekreemi.

 

2. Nahk on tuhm

Pinges olles ei toimi su organism tõhusalt, surnud naharakud ei eemaldu iseenesest ja nahk muutub tuhmiks. Kui unustad meiki eemaldada või teed seda kiirustades, jääb selle jääke otsaesisele ning põskedele.

Tee nii!

Puhasta kogu nägu C-vitamiini sisaldava tootega – see muudab naha jumekamaks ja aitab kogunenud meigist ning surnud naharakkudest vabaneda. Seejärel hellita nahka antioksüdante sisaldava, taastava ning toniseeriva seerumiga.

 

 

3. Näole tekivad kangekaelsed vistrikud

Stressi tõttu tõusnud kortisoolitase nõrgendab naha vastupanuvõimet, mistõttu bakteritel on lihtsam nahka tungida ja poore ummistada. Lisaks mõjutab pidev pinge immuunsüsteemi ja keha ei suuda aknega piisavalt hästi võidelda.

Tee nii!

Kasuta õrna koorijat, et surnud naharakkudest lahti saada. Kui probleem on tõsisem, siis kanna paar korda päevas probleemsetesse kohtadesse salitsüülhapet sisaldavat ravimit. Selle kohta uuri täpsemat infot nahaarstilt või apteekrilt. Ajutiselt võid vinnid katta aknesele nahale sobiliku tootega, mis nahatooni ühtlustab.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid