Sinu jalad on pidevalt väsinud ja turses? Leevendust leiad ravisukkpükstest

Sisuturundus
Ravisukad pole mõeldud ainult raviks, vaid ka hilisemate võimalike probleemide ennetamiseks. | Ühinenud Ajakirjad

Ravisukad, -põlvikud ja -sukkpüksid vähendavad ja leevendavad jalavaevusi. Sukkpükste surve on alati tugevam pahkluu piirkonnas ja väiksem reieosal ning see aitab suunata verd südame poole ja hoiab ära vere kogunemise jalgade veenidesse.

Tugisukkpüksid, -põlvikud või -sukad võivad esmalt kõlada veidi heidutavalt, aga tegelikult on need elegantsed ja mugavad ning näevad välja nagu klassikalised tooted. Seda, et sa täna just ravisukki või -sukkpükse kannad, ei tea ega märka keegi teine peale sinu enda.
Kusjuures need  tooted sobivad nii naistele kui  ka meestele igapäevaseks kandmiseks. Tugitooted aitavad ennetada turseid ja vereringe puudulikkust jalgades.

Miks üldse on vaja tugisukki või tugisukkpükse kanda? Põhjus on lihtne - sundasendis pikka aega istudes või seistes jalad väsivad. Veenilaiendeid, mis on üks peamisi kaebusi jalgade väsimusega seoses, esineb ligikaudu 30% meestest. ScudoTexi valikus on spetsiaalsed tugipõlvikud ka meestele.
Muide, reisipõlvikud aitavad pika lennu- või autoreisi ajal jalgu lõõgastada, verevarustust parandada ja turseid ennetada.. Keskmise survega 12-15 mmHg põlvikuid soovitatakse kanda venoosse puudulikkuse ennetamiseks pikemalt istumist nõudva reisi puhul.

Sõna “ravi” ei pea siinpuhul võtma traagiliselt ja otseses mõttes, sest vastavad tooted on mõeldud ka probleemide ennetamiseks ning lihtsalt vere- ja lümfiringe parandamiseks, väsimuse ja turse vähendamiseks Ikka mõttega, et raskemaid probleeme ennetada. Vedelik peab kehas ringlema. Kas ja millal probleemid tekivad, sõltub meie geenidest ja kuidas meie sidekoed pingetele vastu peavad.
Kindlasti peab ravitooteid kandma pärast operatsiooni. Arst määrab siinpuhul ravi kestvuse.
Erinevalt klassikalistest toodetest, kus numbriga eksimine ei too kaasa suuri probleeme, tuleb ravisukad valida täpselt õige suurusega, et avalduda saaksid soovitud toimed. Oluline on teada, et ravisukkpükste surve on tugevam pahkluu piirkonnas ja väheneb reie suunas. Selline ülesehitus aitab suunata verd jalgadest südame poole ning hoida ära vere kogunemist jalgade veenidesse.
Vale on aravata, et ravisukki ei pea suvel kandma, sest on palav. Suvel kuumaga just kipuvadki jalad tursuma.
Tugisukkade puhul on õiged mõõdud väga olulised, sest sukk peab jalga toetama täpselt õigest kohast.
Tähtis pole mitte vaadata DEN-numbreid, vaid just kompressiooni näitajat, ehk kui tugevat survet toode avaldab jalale. See on pakendil väiksemas kirjas.
Sageli pärast esmast proovimist kurdetakse, et sukad pigistavad ja on ebamugavad. Siis on ilmselt valitud vale suurus. Muidugi ei maksa unustada, et ravisukk peabki ju oma ülesannet täitma. Lotendavatest poleks mingit abi.  
Tähelepanu tuleb esialgu pöörata sukkpükste jalga panemisel. Kindlasti ei ole mõtet neid püsti asendis jõuga tirida. Toode lihtsalt läheb katki. Tuleb rahulikult istuvas asendis tasapisi abivahend sujuvalt jalga panna. Kasutada võiks esialgu kummikindaid.
Ravisukkade puhul tuleb anda harjumiseks lihtsalt aega. Heaolu tunne ei saabu koheselt. Piisab esialgu ka sellest, kui päevas kasvõi 15-20 minutit kanda. Ei pea hommikul jalga panema ja õhtul hilja jalast võtma.

Mida testijad arvasid ravisukkade toimest ja kuidas rahule jäid?


* Kuna olen varem ka katsetanud tugisukkpükse, siis on võrdlusmoment mul olemas. Surve pahkluudele oli tugev, sääred ei väsinud ära ka pikema tantsuõhtu edenedes. Lisaks ilmnes ootamatu sukkpükste vastupidavus tikk-kontsale, mis maandusid tanstupõrandal mu jalal.
Pisut liiga pikk ülaosa, aga see võis mõõdus kinni olla. Jäin taas rahule.
 

* Minule vist need sukkpüksid ei sobi...kahjuks. Esimesel päeval panin need jalga ja olid jalas 6 tundi järjest. Jalga panna neid raske ei ole, tuleb lihtsalt aega võtta, rahulikult jalga tõmmata. Sellega sia kenasti hakkama. Ebamugavustunnet  jalga panemisel ei tekkinud, aga mõne aja pärast tundsin, et jalad hakkasid valutama.
Sukki jalast ära võttes olid jalalabad pealt paistes, üleval oli kohe kaks volti. Kui sukkpüksid jalast ära võtsin, siis alanes ka mõne aja pärast paistetus.
Järgmisel päeval proovisin uuesti sukkpüksid jalga panna 15 minutiks, aga juhtus see, et kohe mõne aja pärast hakkasid jalad uuesti valutama ja oli ebamugav rõhumistunne.
Ilmselt sobivad need ravisukkpüksid neile inimestele, kellel on juba probleemid, nagu veenilaiendid, kiiresti väsivad jalad ning silmaga nähtavad veresooned jalgadel.

* Kandsin esimest korda neid sukki kaks tundi. Jalad oli tugevat toestatud ja läksid isegi soojaks. Kuna mul pole otseselt veenilaiendeid, siis puudus mul eelnev kogemus taoliste sukkade kandmisel. Väsinud jalgade puhul aitavad sellised profülaktilised sukad kindlasti. Ainult jalga panemise vaeva oli veidi.


* Mina proovisin toestavaid põlvikuid. Ütlen kohe, et jalgadel pole mul häda olnud midagi. Ei valuta, veresooni pole näha, istudes pole kunagi jalad ära väsinud. Ei kurda ka pikkadel autosõitudel. Seega, ei osanud esialgu põlvikutest midagi arvata. Muide, minu põlvikud ei olnud kõige madalama survega, vaid juba veidi tugevama rõhutoimega (19-22 mm Hg).
Täiesti mõnusad põlvikud. Kohe esimesel päeval panin hommikul jalga ja võtsin ära õhtul, kokku umbes 10 tundi järjest kandsin. Ja nii iga päev. Ei mingit erilist tunnet, ei mingit pigistavat ega rõhuvat tunnet. Jalga läksid väga kergelt. Isegi palju mõnusamad, kui tavalised põlvikud. Ainult veidi soojad. Talvel oleks just õiged. Mulle need põlvikud väga meeldivad. Kannan kindlasti auguliseks. Ehk peaks ka sukkpükse proovima.

Ravisukkadega saad lähemalt tutvuda SIIN. 
Sul on võimalik nõu küsida ja oma tellimus esitada Facebooki lehelt.

Sarnased artiklid