Sisekujundaja nipid: too sügis tuppa

kodus.ee
sügis, pidulaud
Sügisene pidulaud | Shutterstock

Sügis jagab hulga kauneid värve ja romantilisi hetki. Kuidas seda meeleolu ka oma kodus luua, õpetab blogi Home for Soul autor, sisekujundaja Katariina Kalda.

"Sügis on tõepoolest aeg, kui pöörame tähelepanu taas kodustele tegevustele ja loomulikult soovime end tunda eriti mõnusalt ja soojalt jahedatel ja pimedatel sügisõhtutel. Siinkohal mõned lihtsad näpunäited, kuidas seda eriti lihtsate vahenditega ja kiirelt saavutada," lubab ta.

Valguspallid
Valguspallid | Shutterstock

"Vajame valgust, aga ehk ei petu siin nipp niivõrd selles, et oma elamist üle valgustada, vaid pigem luua hubane atmosfäär, kus otseselt valgusallikas silmi ei väsita, kuid samas loob mõnusa keskkonna. Parimad abimehed selleks on valguspallid, küünlad, pisikesed aktsentvalgustid riiulitel ja kappidel," selgitab sisekujundaja. "Õige valguslahendus ja valgustugevus loob rahustava atmosfääri. Tegelikult pole üldse vara otsida välja juba ka kuusetuled ja kerida need  tuppa vaasi toodud okstele või siis paigutada mõnda suurde  värvilisse purki või anumasse."

 

taimed, vaas
Pihlakaoks vaasis | Shutterstock

"Kui aknad on looduse poole, siis pole kahtlustki, et silm naudib sügise ilu igal hetkel kui pilk õue poole vaatab. ​ Miks mitte siis ka oma kodu seest poolt sama meeleolukalt kaunistada, uuri veidi ringi aianduspoodides ja sind võib üllatada, kui palju vahvat sealt leiab," soovitab Katariina Kalda. "Otse loodusest leiab tohutult inspiratsiooni: miks mitte mõned pihlakaoksad kombineerituna pooleldi raagus õunapuuokstega või madalamad mustikavarred  samblikusse torgatuna.  Teatavasti ei seisa kaunid vahtralehed kuigi kaua vaasis, kuid viljapuu oksad on selles osas veidi vastupidavamad." Sisekujundaja sõnul on uus ja tõusev sisustustrend on kasutada interjööris  kuivanud sügislilli  ( näiteks hortensia, kanarbik,  kõrrelised) - samuti hea võimalus  loodusega oma kodu kaunistada.

küünlad
Küünlavalgus | Shutterstock

"Küünalde valikul võiks lasta fantaasial lennata ja eelistada moes olevaid toone  - metsarohelised, meresinised, oranzid ja sinepikollased.  Kõik need värvid sobituvad suurepäraselt sügisvärvidega," märgib sisekujundaja.

küpsised, pleed
Suussulavad küpsised, lemmikjook ja sinepikollane pleed, millesse end mähkida | Shutterstock

"Olgu küünaldega kuidas on, kuid moekaid värve saab tuppa tuua väga erinevate detailidega. Ära tasuks mainida siinkohal dekoratiivpadjad, pleedid,  vaibad, matid, miks mitte ka kardinad," soovitab sisekujundaja. "Lambanahad, mida ei pea ju ilmtingimata põrandale viskama (kuigi see on ka üks võimalus) vaid võib kasutada ka tugitoolidel, vooditel, diivanitel või pinkidel. Loob mõnusa ja hubase istumispesa, kuhu nagu tahaks kohe peale pikka ja stressirikast päeva vajuda.  Igal perenaisel on kindlasti omad laudlinade varud, mida vastavalt aastaaegadele vahetada," kõlab tema soovitus.

sügis, taimed
Värvilised sügistaimed rõdul | Shutterstock

"Nüüd, kui rõdud ja terrassid leiavad igapäevaselt vähem kasutust,  aseta värvilisi aialilli  pottidega otse ukse alla terrassile. Nõnda paistab ilu tuppa läbi madala akna ja pikendab visuaalselt elutuba või kööki," soovitab Katariina Kalda. "Hetke trend tervitab rõõmsalt aiamööblit eluruumides, seega ära peidagi seda nii kiivalt kuuri alla vaid pigem too aiast tugitoolid otse tuppa, viska pehme lambanahk peale ja soe  iste ongi olemas."

 

elutuba, Halloween
Saabumas on ilmakuulus kõrvitsapüha Halloween! | Shutterstock

"Sügise meeleolu loovad ka nii köögis, söögitoas kui ka elutoas  keraamilisele või puidust vaagnatele paigutatud puuviljad , kõrvitsad või muud vastupidavamad ja dekoratiivsemad köögiviljad," soovitab sisekujundaja. Kodus.ee tuletab oma sõpradele ka meelde, et kõrvits on ju teadagi ilmakuulsa Halloweeni tunnus ning seegi oktoobri lõpus aset leidev traditsioon kinnistab end järjest enam Eestiski.

Sarnased artiklid