Igal koolilapsel olgu oma töönurk
Korralik ja mõnus töönurk motiveerib last õppima – kindel koht kirjutuslaua, tooli ning korraliku valgustusega aitab keskenduda ning on mugav. Tavaliselt paigutatakse lapse töönurk tema magamistuppa – see on hea koht, kuna nii saab hõlpsasti luua privaatse ja eraldatud nurgakese. Kui peres on mitu last kes jagavad ühte tuba, võiks sinna ikkagi luua igale lapsele eraldi töönurga – kõige paremini saame keskenduda siiski oma laua taga, kus kõik asjad on paigutatud just endale käepäraselt.
Kui lapse toas eraldi töönurgaks ruumi pole, saab selle luua ka näiteks elutuppa, sel puhul tuleb aga ülejäänud pereliikmetel arvestav olla – kui laps parajasti kooliasjadega tegeleb, tuleks tal seda võimaldada. Sel ajal ei tohiks läheduses tegeleda lärmakate tegevustega – näiteks filmi vaatamise või tolmuimejaga koristamisega.
Milline laud on mugav?
Laud olgu piisavalt ruumikas – sinna peaksid ära mahtuma koolitarbed, aga ka korralik laualamp. Soetades laua põhikooli või gümnaasiumi õpilasele, tasub arvestada ka sellega, et ühel hetkel peab sinna ära mahtuma ka arvuti. Lisaks laua pinnale peaks lahedalt ruumi olema ka laua all — jalgade välja sirutamiseks.
Kasvavale lapsele on kõige paremaks lahenduseks laud, mille kõrgust saab reguleerida – kirjutuslaua taga mugav õppida ka aastaid hiljem.
Kui kirjutuslaual on rohkelt sahtleid, saame kõik vajalikud koolitarbed hoida töölaua läheduses ilma, et ned laua pinnal ruumi võtaksid. Eriti nutikaks lahenduseks on kirjutuslaud, mille sahtleid saame vastavalt soovile ning vajadusele ümber tõsta. Nii saame aeg-ajalt töönurka pisut ümber kujundada – väike muutus mööblipaigutuses mõjub mõnusalt värskendavana.
Koolitarbed olgu paigutatud organiseeritult
Õpikeskkond peaks olema hästi organiseeritud – ka see muudab õppimise sujuvamaks. Hea on, kui laps õpib juba kooli minnes paigutama oma koolitarbeid – kirjutusvahendeid, vihikuid ning õpikuid – süstemaatiliselt. Nii saab rahulikult õppida -- ei pea pidevalt teritajat teritajat või kustukummi otsima, kõik on kenasti silma all. Organiseerimisvõime tuleb lapsele kasuks ka hilisemas tulevikus.
Hea on, kui põhilised töövahendid, nagu näiteks kirjutusvahendid, käärid, joonlaud ning teritaja, asuvad alati laual ja käeulatuses. Need kõik mahutame kenasti lauale, kui kasutame selleks pliiatsitopse ning sahtleid. Mõnel kirjutuslaual on lausa mitu tasandit . Tänu sellisele lahendusele saame jätta tööpinna puhtaks – kõik pliiatsitopsid ning vihikud saab paigutada riiulitele. Sellise disaini abil on lapsel lihtne laud korras ja õpikeskkond mõnus hoida.
Laia valiku erinevate lahendustega töölaudu leiad SIIT.
ZIP.HOME Tallinna salong asub nüüd uuel aadressil: Peterburi tee 46
Salong on avatud:
E-R 10-21.00
L-P 10-20.00