Suvi - 3 soovitust lihtsamaks eluks

kodus.ee
Suvi on parim aeg nautida lihtsaid asju. | Shutterstock

"Sina ära ise oma elu keeruliseks ela," soovitas kogenud muhulasest taluperemees linnapreilile kultusfilmis "Siin me oleme." Suvi ongi  hea võimalus oma elu veidi lihtsustada - alati ei pea rassima, muretsema, ühest kohast teise jooksma. Võta rahulikult ja naudi!

Värske tomat ja oma aia ürdid on suvisel toidulaual superkombinatsioon | Shutterstock

1. Lihtsad suvetoidud

Suvi on värske toidu aeg - ära pinguta üle, sest kõige lihtsamad toidud on kõige paremad! Miks mitte näiteks värske kartul suitsukalaga või kergelt võis praetud valge kalaga (seda saad värskena rannakülades kindlasti osta) - just nii defineeris parimat toitu üks põhjanaabrite tippkokk. Paku sinna juurde tomati-kurgisalatit värskete ürtidega ja kõik on rahul. 

Lihtne kimp põllulilli vaasis rõõmustab silma | Shutterstock

2. Aja vähesega läbi

See puudutab asju - anna ära, müü maha või viska ära asjad oma kodus ja riidekapis, mida sa enam ei vaja. Suvereisidele võta kaasa vaid miinimum, sest nagunii kasutad tegelikult vähem asju, ka juhul kui kaasas on hiiglaslikud kohvrid. Ära osta asju juurde, vaid mõtle, mida sul tegelikult tarvis on. Äkki vajad ostmise asemel midagi hoopis muud - näiteks koosolemist kalliste inimestega? Rõõmusta lihtsate asjade üle - too vaasi kimp põllulilli ja tee endale värsketest nurmenukkudest tassike teed.

Suvehommik võrkkiigega | Shutterstock

3. Ära planeeri üle

Paljud inimesed lükivad nappidesse suvepuhkuse nädalatesse pool elu - koduremont, aiakujundus, suvepeod, reisid. Nii oled pärast veel väsinum kui enne puhkust - vali hoolikalt, mida oma puhkuse ajal ette võtad. Ära unusta, et oluline on aeg iseeendale, mistap jäta endale võimalus verandal võrkkiiges lesida, raamatut lugeda või mõtiskleda. Elu on ikkagi nautimiseks!

Sarnased artiklid