Suvi kodus: kujunda kodu mereteemaliseks

kodus.ee
Merehõnguline magamistuba | Shutterstock

"Kas tunned maad, mis Peipsi rannalt käib Läänemere kaldale"...me oleme uhked oma väikese mereäärse riigi üle! Miks mitte siis kujundada oma kodu suvel merehõnguliseks: kodus.ee jagab mõned nõuanded ja inspireerivaid fotosid.

Merehõngulise kodu A ja O on looduslikud materjalid: kulunud, heledaks uhutud puit, kivikesed, merekarbid, naturaalsed punutud korvid. Kerget kulunud välimust annab hästi kujundada näiteks kriidivärviga, selle tegemise õpetust vaata siit. Käesoleva hooaja lemmikvärv - sinine - on merehõngulises kodus aukohal oma erinevates varjundites sügavsinisest mereroheliseni, kombineerituna valge ja punasega. Seda saab aga kenasti kombineerida ka liivakarva toonidega - meri ja liiv on justkui sündinud teineteist embama!

Naturaalsed kangad, olgu siis triibulised või meremotiividega, aksessuaaridena võib seinale riputada näiteks mõne põneva leiu, mis kaldale uhutud. Ent mõistagi on omal kohal ka kõik mereteemaline nagu võrgud, ankrud, valged laternad, kalamotiividega aksessuaarid - ära ainult liiale mine, sest kodukujunduses, nagu ka mujal, kehtib vana hea tõde, et vähem on rohkem. Ahoi!

Sarnased artiklid