Terrass koduaeda! Kiire ja kvaliteetse tulemuse saavutad kruvivundamendi abil

Sisuturundus
Maakruvid on terrassi paigaldamiseks kvaliteetne ja kiire lahendus. Kruvivundamendile võib aga paigutada ka maju, sildasid või lausa päikesepaneele. | krinner.ee

Koduaia terrass on suvel asendamatu paik - see on kõige mõnusam koht, kus nautida hommikukohvi, head raamatut või õhtueinet. Samas nõuab terrassi rajamine aega ja vaeva ning lisaks sellele tekib aeda rohkelt ehitusprahti. Just seetõttu on kruvivundament suurepärane lahendus - kui asi kätte võtta, on terrass juba mõne päeva pärast olemas, aed jääb aga korda isegi ehitustööde ajaks.

Kruvivundament - mis see on?
 

Tegemist on väga suures mõõdus kruvidega, mis pinnasesse keeratakse. Kui kruvid on maasse keeratud, ongi vundament valmis. Kasutusvaldkondi on kruvivundamendil laialt - näiteks on staadionite varikatuseid paigaldatud lausa 3-meetriste maakruvide abil.
Terrassiehitajal läheb aga vaja lühemaid, U-kujulise aasaga maakruvisid. Aasade vahele saab kergesti ja mugavalt kinnitada puuprussid. Kasutades kruvivundamenti, puudub vajadus kaevata pinnasesse suur auk. Nii ei lõhuta murukamarat, samuti ei teki kruvivundamendi paigaldamisel ehitusprahti.

Terrassiehitaja vajab U-aasaga maakruvisid. 91 mm aasa vahele mahub kaks 45 mm höövelprussi, 111 mm vahele kaks 50 mm prussi. | Kinner

Kiire ja lihtne paigaldus
 

Kui betoontööde tegemist võib takistada pidev vihmasadu, siis kruvivundamendi saab maasse paigaldada lihtsalt vihmahoogude vahel. Väiksema terrassi jõuab kruvivundamendi abil valmis ehitada isegi ühe päevaga. U-kruvi maasse keeramiseks piisab vaid kangist või prussijupist. Kes soovib ise terrassi valmis ehitada, siis tänu maakruvidele on see pika ettevõtmise asemel kiire ja mõnus protsess. Kruvivundamendile rajatud terrass on vastupidav nii ajale kui maastikule - maasse vajudes surub maakruvi pinnase laiali, seda samal ajal tihendades ja stabiliseerides.

Maailma juhtiv kruvivundamentide tootja Krinner müüb oma tooteid ka Eestis. Krinneri klientide seas on ka mitmeid professionaalseid terrasside ehitajaid, kes on terrasside ehitusmaksumused põhjalikult läbi kalkuleerinud.
Nii on leitud, et arvestades aega ning transpordi- ja materjalikulu, on kruvivundamendi kasutamine oluliselt soodsam teistest alternatiividest.  

Erakasutuseks mõeldud terrasside puhul kehtib rusikareegel- vähemalt 1 maakruvi 3 m2  terrassi kohta. Nii on tagatud kindel toestus, muuhulgas on arvestatud ka võimaliku lumekoormusega. Kui aga terrassile langeb lund ka otse maja katuselt, on soovitatav kruvide kogust suurendada.


Kruvivundament on teisaldatav
 

Kruvivundament tagab kvaliteetse tulemuse - terrass püsib kruvivundamendil stabiilsena aastakümneid. Vajaduse korral on aga võimalik terrassi ka teisaldada - selleks tuleb kruvid maast välja keerata ja mujale paigaldada. Kruvivundamendi võib paigaldada kasvõi kallaku peale.


Paigaldusel tuleb arvestada pinnasega
 

Krinneri kruvivundamente on võimalik paigaldada ka kivisesse pinnasesse. Kui maapind on hoopis turbane, tuleks valida pikemad kruvid, et need läbi turbapinnase sobiva sügavuseni jõuaks. Kruvi keermestatud osa peab välja ulatuma kandvasse pinnasesse.
Teatud pinnaste puhul tulevadki kasuks nipid, mis lõpuks stabiilse vundamendi tagavad. Näiteks tuleb savist pinnase puhul maakruvi sisse vett valada. Vesi hakkab kruvi otsas asuvast tehnoloogilisest avast välja nõrguma—nii muutub pinnas piisavalt pehmeks. Maakruvisid ei saa keerata monoliitsesse liiva- ja paekivisse ega tsementeeritud põlevkivituha kihti.

Kui pinnas on vastuvõtlik külmakerkele, tuleks kruvi pea jätta maapinnast nii palju kõrgemale, kui on eeldatav maapinna külmakerge. Nii on välistatud olukord, kus läbikülmunud maapind kruvidele toetuvat rajatist tõstma hakkab. Olukorra vältimiseks saab kasutada ka lihtsalt pikemaid ning suurema kandevõimega kruvisid. Maakruvi on täiesti külmakerkekindel, kui 80% vindist ulatub külmumispiirist sügavamale.

Krinneri maakruvid on kuumtsingitud 70-mikrotmeetrise tsingikihiga. Et kihi kulumiskiirus tavatingimustes on 1 mikromeeter aastas, on juba ainuüksi tsingikihi eluiga 70 neutraalses pinnases 70 aastat.

Et saada koduaedaeda terrass juba selleks suveks, loe kruvivundamendi kohta lähemalt SIIT

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid