Tervisesõbralik küttekeha—infrapuna-küttepaneel

Sisuturundus
Infrapuna-küttepaneel tagab meeldiva sisekliima. | Hea Soojus

Meie kliimas on hea küttekeha oluline igas kodus. Energiasäästlik ja kaunis infrapuna-küttepaneel sobib koju nii lisa- kui ka põhikütteks. Tänu infrapunakiirgusele soojeneb tuba eriti mõnusalt ja ühtlaselt.

Mis on infrapuna-küttepaneel?

Tegu on õhukese paneeliga, mis soojendab ruumi kauginfrapuna kiirguse abil. Soojus levib ühtlaselt üle terve ruumi. Küttepaneel ei soojenda õhku, vaid eluruumi seinasid, lage, põrandat, lähedaolevaid esemeid ning inimesi.
Nii tajub inimene mahedat soojust kohe oma naha kaudu. Kuna paneel otse õhku ei soojenda, ei mõjuta see ka ruumi niiskustaset. Nii on infrapuna-küttepaneeliga ruumis parajalt niiske õhk ning ühtlaselt soe temperatuur.  

Tavalised radiaatorid soojendavad põhiliselt õhku. Soojem õhk tõuseb aga lae alla ning nii jäävad põrand ning elutsoon jahedamaks. Temperatuuri vahe lae ja põranda vahel võib ulatuda lausa seitsme kraadini. Infrapunapaneel jaotab soojuse üle terve ruumi ühtlaselt. Tunda pole ka külma, mida aknad ning põrand jaheda ilmaga õhkavad.

Infrapunapaneel on energiasäästlik—akumuleerunud soojus jahtub aeglasemalt kui õhk. Nii vajab paneel võrreldes elektriradiaatoriga kuni 30% vähem voolu.

 

Paras õhuniiskus on oluline

Küttekeha, mis soojendab peamiselt õhku, samal ajal ka kuivatab seda. Külmal ajal võib see meie tervisele kehvasti mõjuda. Liialt kuiv õhk soodustab ruumis viiruste levikut. Parajalt niiskes ruumis (kus õhuniiskus on 30-40% ringis) jääb aga vähem viiruseid ellu. Lisaks kuivatab kuiv õhk meie limaskestasid. Nii oleme aga bakteritele ja viirustele veelgi vastuvõtlikumad.

Kuna küttepaneel ei tekita õhu liikumist, ei ringle õhus ka tolm. Et infrapunakiirgus ei pane tolmu ringlema ning ei kuivata õhku, on see suurepäraseks küttekehaks allergiku kodusse. Ka kontaktläätsede kandjatel on sellises ruumis mõnus— parajalt niiske õhk hoiab ära silma võrkkestade kuivamise.

 

Hoiab ära hallituse

Niisked ja külmad seinad on tihti hallituse leviku põhjuseks. Kuna infrapunapaneel soojendab õhu asemel otse objekte, siinhulgas ka seinasid, püsivad ruumi seinad soojad ja kuivad. Nii ei saa hallitus seintele tekkida.

 

Vali koju paneel, mis sobitub interjööri

Õhukesed paneelid mahuvad hästi seinale, lakke, või isegi laua alla. Nii saab neid hõlpsalt paigaldada ka kitsamasse ruumi.

Koju saab valida just interjööriga enda sobituva paneeli. Küttepaneel võib olla rahulikku heledat tooni, must või hoopis marmormustriga. Et paneel on ühtlaselt sile, saab selle pinnale disainida kasvõi meelepärase foto. Nii ei saa külalised arugi, et tegemist on küttekehaga.

Sobiva disainilahenduse leiab igasse ruumi. | HeaSoojus

Infrapunapaneelid võtavad vähe ruumi ning neid on lihtne paigaldada. Hilisemat hooldust paneel ei vaja.

 

Kas infrapunakiirgus on ohtlik?

Võib tekkida küsimus—kas infrapunakiirgus on tervisele kahjulik? On ju kiirguseid, mida peame vältima. Näiteks on röntgenkiirgus kiiritav ja ka liigne päikesekiirgus pole tervislik.

Päike kiirgab kolme erinevat tüüpi kiirgust— päikesevalgust, UV-kiiri ja infrapunakiiri. Just infrapunakiirgus on see, mis tekitab meis sooja tunde. See kiirgus on kehale ka ohutu.

Infrapunakiirgus mõjub nägemisele kehvasti, kui see on väga intensiivne. Selline probleem puudutab aga üksnes neid, kes tugeva infrapunakiirgusega pidevalt kokku puutuvad—näiteks keevitajaid ning klaasipuhujaid.

Küttepaneelide erinevaid disainilahendusi leiad leheküljelt www.heasoojus.ee

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid