Toolitrendid 2018. Millistel toolidel eelistavad eestlased istuda?

kodus.ee
Inimesed tahavad kena väljanägemisega vastupidavat tooli. | Shutterstock

Üha rohkem eestlasi näevad tooli kui põnevat disainielementi, mis rikastab nii nende kodu kui ka kontori interjööri. Selle aasta toolidisaini iseloomustab jätkuvalt Skandinaavia stiil oma lihtsuse ja rahulikkuse poolest, lisaks ka taaskasutus, pastelsed värvid ja puit.

Kodus eelistatakse puitu

„Kodutarbijad ostavad kõige sagedamini puidust toole ja pukke ning neid kas söögi-, elu- või magamistuppa,“ tõdes Nele Piret Saem, mööbliettevõtte Tool & Tool tootejuht. Kuigi eestlased on Saemi hinnangul pigem puiduusku, ostetakse sageli ka plastikust toole. Kui puidust toole eksponeeritakse meeleldi elutoas, siis plastiktoolid on kasutusel pigem vähemavalikes kohtades, nagu köögis, saunaruumis, terrassil ja aias. Üha enam tahavad tarbijad tooli kujundamises ka ise osaleda, et luua just endale meelepärane ning interjööri sobiv tool.
„Kliendid saavad puidust toolide puhul valida erinevaid peitsi- ja värvitoone ning pehmete toolide puhul ka erinevaid kangaid. Paljud tootjad pakuvad võimalust kasutada oma kangast, mille klient toob ise või tellib meie kaudu,“ tõi Saem esile võimalused koduste toolide isikupärastamiseks.


Tööl on olulisim mugavus
 

Kui kodus meeldib eestlastel istuda puust toolidel, siis töötoolide puhul on olulisim tooli mugavus ja ergonoomilisus. „Kuna eelistatakse mugavust, on kasvanud polsterdatud seljatugedega toolide nõudlus, kuid tendents on sama: tahetakse kena väljanägemisega vastupidavat tooli,“ ütles Saem.
Ka töötoolide puhul on kliendil võimalik valida erinevaid kangaid, käetugesid, raame ja mehhanismi ning Saemi sõnul ei ole töötoolide puhul vähem tähtis ka pikk tehasepoolne garantii, mis tagab teatava kindluse ka väga sageli ja pikaajaliselt kasutatavate töötoolide puhul.


Uued tuuled toolimaailmas
 

Saemi sõnul soovivad kliendid üha enam heledates värvides toole, sealhulgas nii kangaid, raame kui plastikosasid, ning teadlikkus toolide ergonoomikast ja välimusest on tõusuteel. „Uuel aastal on märksõnaks taaskasutus, mis puudutab eelkõige töötoole ja plastikust toole. Toodete kasutusiga ja kvaliteet kasvavad ning tänased toolid kestavad aastaid ka üldkasutatavates ruumides,“ kinnitas Saem.

Sisekujundaja Eva-Mai Sõrmuse sõnul toob 2018 nii ajatut kui kaasaegsemat disaini. „Toole ei peeta juba enam aastaid üksnes tarbeesemeks, vaid ka pilgupüüdjaks ja disainielemendiks. Moodsad toolid on aga funktsionaalsed, pigem võidutsevad materjalid ja värvid – tihti näeme toas aktsenditoojaks just tooli oma pastelse värvi või materjalivalikuga,“ ütles Sõrmus. Sõrmuse sõnul on uuel aastal moes samet ning järjest enam leiab plastiku asemel ka metalli ja rustikaalsemat stiili.
„Mustreid leidub pigem vähe, ent endiselt kasutatakse palju puitu ja vilti,“ selgitas Sõrmus, julgustades, et alanud aastal leiab sobiva tooli nii rahuliku kui külluslikuma disaini sõber. Kõrgendatud tähelepanu naudivad sisekujundaja sõnul sel aastal kõrgemad baaritoolid.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid