Totaalne muutumine: maakodu sai kahe päevaga uue näo

kodus.ee
kodus white cottage
Valgeks värvitud laudis toob tuppa valgust ja laseb sel suuremana paista. Esiplaanil oma aia lilled lihtsas vaasis (u. 4 EUR, Koduextra), ajakirjade tasku samuti Koduextrast (14 EUR | erakogu

Kõigest kahe päevaga saab kodus nii mõndagi muuta, tõestas Remondihullu blogis kirjeldatud nõukasuvila ümbersünd põhjamaiseks maakoduks.

Pererahva sooviks oli, et kodu saaks minimaalsete ja lihtsate vahenditega täiesti  uue, värske ja tänapäevase väljanägemise, kaotamata maakodule omast rustikaalsust. Kindel soov oli, et seintes ja laes olev puitlaudis jääks ning eksponeeritud oleks ka puitaknad ja -uksed, samuti pääseks mõjule punane tellis, mida majas mitmel pool kasutatud. 

Tublid abilised käärisid käised – koos pererahvaga otsustati, et puitlaudis saab heledaks. Heledaks värvitud iidne seinalaudis on ruumikujunduses praegu tõeline hitt – näiteks USAs kasutatakse seda väga palju. Kui lagi sai valgeks, siis seinatooniks valis pererahvas Caparoli 25 Off White’i – kerge tooniga nn. puusepavalge.Vahetamisele läks ka pehme mööbel – uus, põhjamaisesse maakoju sobivaks diivaniks valiti hall Ikea Holmsund lahtikäiv diivanvoodi, tugitool pärineb samuti Ikea valikust. Ikea mööbli suureks plussiks on asjaolu, et kõik katted on vahetatavad, kergelt eemaldatavad ning diivanvoodi sisaldab ka kaht mahukat pesukasti. Aksessuaaridele (pärit Ikeast, HM Home, Home4You, Koduextra, Jysk ja Pier kaupluste valikust) ei kulunud palju, kuid just väikesed asjad aitavad ruumile täiesti uue hingamise anda. 

"Väga vahva totaalne muutumine," kommenteeris sisekujundaja ja blogi Home for Soul autor Katariina Kalda. "Hea näide taas sellest, kuidas väga lihtsate vahenditega on võimalik ruumi ilmet tundmatuseni muuta."

"Valge laudis ei pea olema vaid põrandal. Nii laes kui seinas mõjub see värskelt ja mõnusalt. Tõepoolest aastakümneid tagasi ülimalt populaarne suvilates kasutatav laudis nii laes kui seinas, saab uue hingamise, kui see värviga lihtsalt üle võõbata. Valge värv on kõige kindlam valik, kuid ei tasu välistada ka teisi pastelseid ja murtud toone, mis ruumile omanäolisust võiks lisada," rääkis ta.

Valgeks värvitud laudis toob tuppa valgust ja laseb sel suuremana paista. Esiplaanil Ikea diivanvoodi Holmsund, kollane padi Jyskist | erakogu

Aksessuaar on Kalda sõnul vaieldamatult samuti interjööris oluline märksõna. "Kui kogu siseviimisltus on ka lihtsalt valgeks võõbatud, saab erinevate sisustuselementidega suunata stilistiliselt ruumi üldmuljet. Olgu sees siis lisatav värv, tekstuur; moderne või romantilisem joon. Valides üldplaanis esialgu nii tühiseid detaile nagu küünlajalad, vaas või taburet, on võimalik kogu sisekujunduse püänt just nendesse koondadagi," soovitab Kalda.

Head lugejad, kuidas muutus meeldib? Kommenteerige Facebookis!

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid