Uus lahendus lihtsustab koroonapuhangu ajal kindlustamist

Tootja

Koroonaviirus mõjutab reisiplaane üle maailma, tuues kaasa lendude tühistamisi ning segadust reisikindlustuse tingimuste mõistmise osas. 

IIZI reisikindlustuse spetsialist Moonika Kaste selgitab, kuidas viiruspuhang kindlustust mõjutab, mida kindlustamisel arvestada ning miks tasub valida spetsiaalne koroonaviirust arvestav kindlustuskaitse.

Maailma Terviseorganisatsioon on kuulutanud koroonaviiruse rahvusvaheliseks terviseohuks ning epideemiat, kui sellist, veel ei eksisteeri. „Tegemist on haiguspuhanguga, mis tähendab, et meditsiiniabi kindlustuskaitse enamike kindlustusandjate puhul kehtib,“ lisab Moonika Kaste. Kindlustusandjaid hüvitavad ravi- ja transpordikulud ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumi korral, sh koroonaviirusesse haigestumise puhul. „Juhul, kui Maailma Terviseorganisatsioon defineerib olukorra epideemiaks, siis on turult kindlustuskaitse leidmine oluliselt keerulisem,“ lisab Kaste.

Soovitame reisiplaanide tegemisel süveneda tingimustesse ja pidada nõu kindlustusmaakleriga, eriti reisides riskipiirkondadesse nagu Hiina Rahvavabariik, Põhja-Itaalia (Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piemonte regioonid) aga ka Iraan, Jaapan, Singapuri ja Lõuna-Koreasse.

Soovitused reisiplaanide tegemisel või kuni 2 nädalat tagasi reisi soetanud inimestele:

Reisi kindlustades vali pakkuja, kes pakub meditsiiniabikindlustust, kes ei välista tingimustes võimalikku välja kuulutatavat epideemiat või pandeemiat.

Jälgi kindlustusfirma soovitust ning vali reisikindlustust sõlmides linnuke "’Parim kaitse seoses koroonaviirusega."

Kindlustamisel vali juurde "Omal soovil reisi tühistamise kaitse." Kuna juhtumeid on üha rohkem ja viirus jõudnud ka Eestisse, siis annab see kindlustuskaitse võimaluse mistahes põhjusel reisi tühistada. Kindlustusjuhtumi korral hüvitatakse 70% kuludest.

Kindlustamisel vali juurde "Reisitõrke lisakaitse." See tähendab, et olenevalt kindlustusseltsist hüvitatakse kulud seoses ürituse ära jäämise, lennugraafiku muudatuse jms ettenägematu olukorra puhul.

Juhul, kui tekib küsimusi sobiva kindlustuskaitse valikul, pea nõu kindlustusmaakleriga.

Soovitused neile, kes on reisi juba ostnud, kuid kindlustust ei ole veel sõlminud:

Vali kindlustamisel meditsiiniabikindlustuse pakkuja, kes ei välista võimaliku epideemia või pandeemia väljakuulutamist.

Vali reisitõrkekindlustus ning pööra kindlasti tähelepanu erinevatele hüvitatavatele kindlustuskaitsetele. Juhul, kui tekib küsimusi sobiva kindlustuskaitse valikul, pea nõu kindlustusmaakleriga.

Soovitused neile, kes juba varem reisi või kindlustuse ostnud ja lennufirma jätab seoses viiruse levikuga ära planeeritud lennud või reisi sihtkoht on suletud karantiini tõttu:

Esmalt pöörduge lennufirma või hotelli poole hüvitise saamiseks või alternatiivse lahenduse leidmiseks.

Pakettreiside puhul pöörduge hüvitise saamiseks või alternatiivse lahenduse leidmiseks selle teenusepakkuja poole.

Kui mingil põhjusel teenusepakkujalt või reisikorraldajalt abi ei saa, siis soovitame esitada kahjuavalduse kindlustusseltsile, kes vaatab kõik juhtumid eraldi üle. 

Uus lahendus aitab leida parima kindlustuskaitse. 

Sarnased artiklid