Uutest akendest ei ole kasu, kui paigaldusele tähelepanu ei pöörata

Sisuturundus
Valmis aknapaigaldus Klima Konform süsteemiga. | VBH Estonia

Kaasaegsed aknad pakuvad tipptasemel soojapidavust ja hermeetilisust, kuid asjatundmatu või moraalselt vananenud paigaldusviis tühistab akendesse tehtud investeeringu. Moodne aken vajab oma eeliste tõhusaks kasutuseks ka innovaatilist ja professionaalset paigaldussüsteemi nagu seda pakub Klima Konform-aknapaigaldussüsteem.

Akende juures kiputakse esmatähtsaks pidama nende U-arvu, kuid ei tohiks unustada, et sama tähtis on ka akende õige paigaldusviis ja materjalid, millega seda tehakse. Ka kõige kvaliteetsemate ja kallimate akende puhul võib halb paigaldus nullida loodetud kasuteguri.

Puitring ja montaaživaht – külmasilla lemmikud
 

Kõige levinum tagajärg halvasti paigaldatud akendest on tekkinud külmasillad, lekkiv perimeeter või ebastabiilne kinnitusviis. Kui paigaldada aken otse müüritisse vaid montaaživahuga, mida siiani paraku kasutatakse üsna laialdaselt, võib olla tulemuseks külmasildadest tekkiv aknapalede hallitamine, mis omakorda rikub siseviimistluse, ning on ka tervisele kahjulik.

“Tänu oma soodsale hinnale on eramuehituses aknapaigaldusel tänaseni populaarsed nn puidust prussiringid ümber akende, mis esialgu tundub soodne lahendus, kuid kas ikka on? Immutatud, märg puit hakkab hiljem kuivades kahanema, rebides lahti nii aknatihendusteibi kui ka montaaživahu. Korraliku tulemuse saavutamine on kui õnnemäng,” kirjeldab olukorda VBH Estonia tootejuht Mehis Tiitsar. “Sellises olukorras ei ole puit parim valik, kuna on sellisel kujul ebastabiilne ja üsna külm materjal.”
 

Klima Konform püsib kindlana kuumas ja külmas
 

Klima Konform materjali on koondatud parimad soojusisolatsioonimaterjalide omadused, isegi vähese isolatsioonipaksuse juures. Profiil on väga tugev, suurepärase koormustaluvusega ja heade tehniliste omadustega. Siinjuures ei tohiks segi ajada Klima Konformi tavalise EPS-soojustusplaadiga, milledega on vaid ühist nende keemilisel koostisel. Meie kliimas on eriti oluline, et muutuvates ilmastikuoludes püsivad profiilide kuju ja mõõdud muutumatutena, olles püsiv nii külmas kui kuumas. Selline isotroopsus tagab Klima Konform-profiilidele pika ja üllatusvaba eluea.
 

Paigaldada on lihtne
 

Hoolimata oma vastupidavusest on Klima Konform-profiilid väga kergekaalulised, mis muudab lihtsaks ning mugavaks nende käsitlemise ehitusplatsil. Profiili töötlemiseks pole vaja erivahendeid, piisab elementaarsetest tööriistadest nagu näiteks käsisaag. Akende paigaldamisprotsessi saab vajadusel veelgi kiirendada kasutades raamide eelkoostet. Ümber akna lengi perimeetri kruvitakse profiil eelnevalt valmis näiteks juba aknatehases. Ometi on paigaldusprotsess ka ilma eelkoosteta konkurentsitult kiire - ühe akna ettepanekuks kulub vaid 15 minutit! Profiilide montaaži juures ei kasutata traditsioonilisi vinkleid, vaid profiilid liimitakse ja kruvitakse hoone fassaadile spetsiaalse montaažiliimiga saavutades sellega eriti püsiv lõpptulemus.

„Oleme oma aknaid Klima Konformiga paigaldanud ja mõnes olukorras ei kujutakski enam teisiti ette.“ kinnitab Koduaken OÜ-st Marko Iganus.
 

Konkurentsitu kolm-ühes lahendus
 

Lisaks materjali uudsusele on innovaatiline ka paigaldusprotsess ise. Akende paigaldamisel Klima Konform-süsteemiga on heaks lahenduseks kasutada montaaživahu asemel isepaisuvat tihendit, mis kiirendab märgatavalt akende montaaži. Isepaisuva tihendiga paigaldatud aken ei vaja enam seest ega väljastpoolt auru- ja tuule eest eraldi teipimist. „Tegu on tõelise nö “kolm ühes“-lahendusega,“ kinnitab tootejuht Mehis Tiitsar „Oma omaduselt ja efektiivsuselt pole hetkel turul ühtegi Klima Konformiga võrreldavat toodet. Aeg-ajalt kohtan Eesti ehitusobjektidel analoogtooteid, mida püütakse Klima Konformi eeskujul samal eesmärgil kasutada, kuid mida nende materjalide omadused tegelikult ei võimalda. Tulemuseks on kasu asemel kahju.

Meie poolt pakutava materjali eelis teiste turul tegutsevate materjalide ees on võimalus tellida profiili ristlõikeid vabalt valitud mõõtudega. Selline mõõtude paindlikus võimaldab materjali kasutada väga erinavates ehituslikes sõlmedes, eriti olukordades, kus on nõutud erakordne tugevus ja head soojustehnilised näitajad. Lisaks sellele on materjali võimalus valida seitme erineva tugevusklassi seast, millist ei paku ükski teine tootja.

GreenteQ Klima Konform paigaldussüsteem omab ka tunnustatud IFT Rosenheimi Saksamaa labori poolset katsetulemuse testraportit, mis omaltpoolt lisab kindlustunnet nii ehitajale kui ka lõpptarbijale.

GreenteQ Klima Konform materjalidega võib lähemalt tutvuda toodete maaletooja VBH Estonia spetsialistide abiga www.vbh.ee.
VBH Estonia on rahvusvahelise VBH kontserni tütarettevõte, mille tegevusalaks on akna-, ukse-, klaaspaketi- ja mööblitarvikute, liimide, värvide ja katuseavatäidete professionaalne müük, kiire tarne tootjatele ja nõustamine. Suur osa VBH poolt pakutav tootevalikust on huvilistele mugavalt kättesaadav ööpäevaringselt VBH Estonia veebipoes www.vbh24.ee
 

6 põhjust, miks kasutada aknapaigaldusel Klima Konform-profiili:
 

Tugevus

Profiil on väga tugev, suurepärase koormustaluvusega ja heade tehniliste omadustega.

Temperatuurikindlus

Meie kliimas on eriti oluline, et muutuvates ilmastikuoludes püsivad profiilide kuju ja mõõdud muutumatutena, olles sellega ideaalne ehitusmaterjal.

Sobilik niisketesse sõlmedesse

Kohtades, kus tavapärased materjalid, nagu näiteks puit, ei ole õigustatud.

Lai valik

Võimalik on tellida profiili ristlõikeid vabalt valitud mõõtudega. Lisaks on võimalus valida seitsme erineva tugevusklassi seast.

Mugavus

Profiili töötlemiseks pole vaja erivahendeid, piisab elementaarsetest tööriistadest nagu näiteks käsisaag.

Kiirus

Akende paigaldamist saab kiirendada kasutades raamide eelkoostet näiteks juba aknatehases. Paigaldusprotsess on ka ilma eelkoosteta konkurentsitult kiire – ühe akna ettepanekuks kulub vaid 15 minutit!

VBH greenteQ Klima Konform aknapaigaldussüsteem

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid