Vaata, millised lilled kevadel tallinlasi rõõmustavad

kodus.ee
Võõrasemad | Shutterstock

Kahe nädalaga istutatakse  peenardele ja vaasidesse kokku 24 360 kevadlille taime ja järk järgult puhkevad õitsele 80 000 erinevat liiki sibullille.

Aprilli saabudes alustas Tallinna Keskkonnaamet kevadlillede istutamisega. Traditsiooniliselt kasutatakse kevadel linnahaljastuses erinevat värvi võõrasemasid, sarvkannikesi, pärdiklilli, kirikart ja meelespead. Lilli istutatakse kokku 62-le peenrale ja vaasi. Jalakäijatele pakuvad silmailu kevadlilled Vilde monumendi juures, Estonia teatri vastas, Taani kuninga aias, Tõnismäe haljakul, Pronksi-Tartu mnt ristmikul, Politseiaias ja Nõmme Sõõriku kohviku ees. Mahukamad istutusalad on veel Viru ringil ning kahel suurel ristmikul Russalka juures ja Kristiine keskuse lähistel. Lisaks on suuremaid ja väiksemaid vaase ristmikel ja vanalinnas.

Koos kevadlilledega saab nautida peenardel ka järk- järgult avanevaid sibullilli- krookuseid, nartsisse, hüatsinte, tulpe, püvililli ja laukusid. Sibullilli on kokku 31s suve- ja püsilillepeenras, sh Sõpruse puiestee istutusaladel, kuhu on möödunud sügisel mulda pandud 70 000 lillesibulat. Paljudel peenardel on kasutatud eri liiki, värvi ja ka erineva kõrgusega lillede sibulaid, eesmärgiga pikendada nende õiteilu paari kuuni. Kevadlilled vahetatakse suvelillede vastu välja jaanipäevaks.

Tähelepanelikud kodanikud on aga juba sotsiaalmeeediasse jaganud infot nurjatutest kaaslinlastest, kes kauneid taimi koduaeda istutamise tarvis kipuvad näppama. NV Tallinna kesklinna haljastuse projektijuhi Signe Jahnsoni sõnul ollakse tõesti sunnitud igal kevadel nentima, et lilleklumbid ja -potid muutuvad auklikuks - iseäranis meelsasti kaevatavat linna õiteilu üles Nõmme kandis. "Kuid on ka neid inimesi, kes küsivad viisakalt kevadisi taimi endale siis, kui tuleb asendamine suvelilledega - siis oleme ikka lahkesti ka vastu tulnud ja need küsijaile andnud," rääkis ta.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid