Vali jõululauale värvilised talutooted

Sisuturundus
Rautsi talu aedviljad
Rautsi talu aedviljad | Lembit Michelson

Rikkalikud jõulud tähendavad ka toitainerikast ja värvikirevat toitu, mis tuleb usaldusväärselt talupidajalt. Rautsi Talust saab kõige mitmevärvilisemaid kartuleid, porgandeid ning lehtkapsast. Ükski roog ei jää enam üksluiseks!

Oranž porgand - on rikas alfa- ja beetakaroteeni poolest. Karoteenide poolest rikas toit parandab immuunsust ja suurendab organismi kaitsevõimet.

Kollane porgand - on rikas luteiini sisalduse poolest, mis on hea eelkõige meie silmadele.

Valge porgand - on hea amps seedimise soodustamiseks.

Lilla porgand - sinakas lillad pigmendid porgandis on antioksüdandid, mis teeb selle eriti väärtuslikuks.

Kale ehk lehtkapsas sisaldab rohkelt kaaliumi, kaltsiumi, fosforit ja rauda. Vitamiinidest sisaldab kale A-, K-, C- ja B-grupi vitamiine. Lisaks on temas palju antioksüdante ning rikas mineraalide poolest. Tegemist on ühe tervislikuma toiduainega maailmas! Toiduks saab kasutada smuutide sees, salatites, hautistes ning teha neist kasvõi krõpse :).

Blue Congo
Blue Congo | Rautsi Talu

Kartul ´Blue Congo´

´Blue Congo´ on sinise koore ja sinise sisuga toidukartul. Ekstravagantne mustikavärvi kartul sisaldab rohkelt antioksüdante ja neist saab teha põnevaid roogasid. Maitse harilik, keetmisel pigem jahune/lagunev. Pudruna saab jõululaual üllatava lillaka tooni! Soovitatav on kartulit keeta koos koorega, et värv püsiks ilusam.

Kartul ´Gala´

Sobib väga hästi keedu-, ahju- ja friikartuliks. Kartuli sisemine värvus varieerub kollasest tumekollaseni. Sel on suurepärased kulinaarsed omadused - ei lagune keetmisel, hea maitsega ja pärast keetmist tumeneb minimaalselt.

 

NB! Ka hapukapsas on nüüd poelettidele jõudnud :)

 

Rautsi talu rikkalikke ande leiab Selveritest üle Eesti ja Coop Saaremaa poodidest

Rautsi talu Facebookis

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid