Vanitoatrendid 2018: värvid, nutipotid ja vihmatuba

kodus.ee
Tumedaid toone ei maksa vannitoas karta. | Tootja/Geberit

Uus aasta algab tavaliselt planeerimisega. Pikkade õhtutega talvekuud on selle jaoks kõige õigem aeg. Kevade saabumist oodates soovivad paljud oma eluruume värskendada – miks mitte sel aastal alustada vannitoast? Kui kavatsete oma vannitoa ümber kujundada, on soovitav pöörata tähelepanu värvidele, vormidele ja tehnoloogilistele lahendustele. 

Laske värvid vannituppa!

„Unustage ainult valget värvi vannituba, mis meenutab keemialaborit – värvid on seda ruumi domineerinud viimastel aastatel ja 2018. aastal vallutavad värvid vannitoa täielikult,“ ütleb Geberiti müügiesindaja ja tehniline nõustaja Pekka Porkanen.

Tema sõnul väärivad vannitoas erilist kohta tumedad värvid, eelkõige must ja tumesinine. Oluline on meeles pidada, et tumedad värvid muudavad ruumi optiliselt väiksemaks, kui see tegelikult on. Seega peaks väiksemates vannitubades tumedat vaid aktsentvärviks valima, näiteks üks tumesiniseks või mustaks värvitud sein, kapp või sisekujunduse detailid. Efektne detail võib olla ka näiteks seinasisese loputuspaagi lülitusplaat.

Üleüldse on aktsentvärvidel 2018. aasta vannitoatrendide nimekirjas oluline koht. „Erinevat värvi sein, põrand või seinapilt võib muutuda ruumi peamiseks detailiks. Vaadake ka plaatide värve ja tekstuure – need on sellel aastal veelgi rikkalikumad – kuusnurk, teemant, arabesk ja marokopärased kalasoomused täiendavad traditsioonilisi täisnurkseid plaate,“ räägib Porkanen.


Nutitualetipotid
 

Tehnoloogiad haaravad üha uusi valdkondi meie elus ja vannituba ei ole siinkohal erandiks. Kõige enam pööratakse tähelepanu tualetipotile. „Iga aastaga suureneb nõudlus dušš-WC pottide järele, millel on iseavanevad kaaned, prill-laua soojendus, pesemise ja kuivatuse funktsioonid ning ka ladywash bidee- ja lõhnaeemaldusfunktsioon. See mitte ainult ei hoia ruumi kokku, vaid teeb vannitoa ka hügieenilisemaks.“


Vihmatuba duši asemel
 

Vannitoa planeeringu peamiseks trendiks on avatud duširuum, mida eraldab ülejäänud vannitoast ainult klaassein. „See on muutunud trendiks, kuna üha enam klientidest, eelõige X- ja Y-generatsiooni esindajad valivad lõõgastumiseks vanni asemel dušši,“ räägib Porkanen.

Tema hinnangul valmistuvad tootjad agaralt selleks muutuseks. „Oluliseks saavad näiteks lahendused, kus dušš koosneb vaid dušiotsikust. Populaarsemad neist on kindlasti massiivsed vihmaduši stiilis otsikud,“ kinnitab Porkanen. Sellised dušid ei nõua palju ruumi, need näevad moodsad välja ja teevad ruumi visuaalselt suuremaks.

Teiseks üha enam populaarsust koguvaks lahenduseks nii olemasolevate kui ka uute hoonete puhul on dušilahendus, kus vesi juhitakse ära seina kaudu. Sellisel juhul paigutatakse spetsiaalse ehitusega äravoolutrapp seina sisse ja ühendatakse äravoolusüsteemi. See muudatus teeb vannitoa plaatimise hõlpsamaks,  loob ühtse pildi ning kaotab plaatide vahed, kuhu mustusele meeldib koguneda.

Bidee-funktsiooniga tualetipotid on muutunud üha populaarsemaks. | Tootja/Geberit
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid