Video: IKEA toob turule nutika valgustuse

kodus.ee
Ikea/promopilt

Unustage tülikad käigud seinalüliti juurde, kui soovite kodus valgust süüdata - Ikea uue põlvkonna valgusteid juhib wifi ning lüliti reageerib peopesas mudimisele.

Rootsi mööbligigant Ikea esitles uut Trådfri valgussüsteemi, mis põhineb wifil - kui su kodus juba on juhtmevaba, wireless internet, piisab vaid pirnide vahetusest Trådfri omade vastu ja vastava äpi laadimisest telefoni, kui kogu valgust su kodus juhib telefon sellesama äpi kaudu. Valgust saab nuhvlist vajadusel soojemaks või külmemaks muuta või lisada oma äratusele kohe ka laualambi süütamise.

IKEA TRÅDFRI App

Ikea spetsialistide sõnul oli uue süsteemi juurutamine tingitud klientide vajadustest kergemini muudetava valgustussüsteemi järele. Näiteks tuli ühes Soomes läbi viidud hiljutises uuringus ilmsiks, et suur osa soomlasi peab valgustuse vahetust kodus väga tülikaks ning pole sellega, kuidas nende kodu on valgustatud, üldse rahul. Trådfri peaks hinna poolest olema kättesaadav paljudele ning muutma Ikea spetsialistide hinnagul arusaamist kodusest valgussüsteemist kui millestki keerulisest ja kallist.  Kui aga on soov Trådfri süsteemis valgust vastavalt vajadusele mahendada, siis dimmerina on käeulatuses väike lüliti, mida mudides valgus muutub. Äppi saab netist alla laadida juba 2017 märtsi lõpul, tooted peaks aprillis poodidesse jõudma.

IKEA Smart belysning – Ljus när du pluggar. Och pussas.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid