VIDEO: kokkuvolditav kodu kerkib 10 minutiga

kodus.ee
voldikmaja, moodul
Ten Fold voldikmaja. | Ten Fold/Facebook

See pole nali ega ka mänguasi: Suurbritannia firma Ten Fold Engineering on turule toonud kokkuvolditava maja prototüübi, mille püstitamine võtab aega 10 minutit ja pärast seda on kodu kohe kasutusvalmis.

Moodulmajad pole sugugi tundmata mõiste: leevendamaks ajutist ruumikitsikust kasutatakse neid ka Eestis. Nüüd on aga brittide ettevõte Ten Fold Engineering toonud turule täiesti uue majakontseptsiooni: transporditava voldikmaja, mille mõõtmed on lahtivolditud kujul kolm korda suuremad. Väidetavalt peaks maja püsitpanemiseks piisama ühest nupulevajutusest ning mobiilne kodu, pop-up restoran, kontor vms. kerkib kümne minutiga ja on kohe pärast seda kasutusvalmis. Voldikkodu saab kuni 64m2 suuruse, mooduleid on võimalik omavahel ka vastavalt soovile kombineerida ning kes muretseb energiakulu pärast, sel ei tasu südant valutada: moodulmaja toimib päikesepatareidel.

Kes muretseb, et kas tugevam tuul moodulmaja minema ei vii, sel ei tasu samuti muret tunda: metallkonstruktsioon ja paneelid kaaluvad üle 20 tonni. Ei maksa ka muret tunda, kas maja on piisavalt soojustatud: nii katus, seina- kui ka põrandapaneelid on 70mm - 120mm soojustusega ning peaksid vastu pidama normaalsele lumesurvele. Ka lubab tootja erinevaid vee- ja kanalisatsioonisüsteemide võimalusi kas siis moodulmaja sees või täiendavas ühendmoodulis. Maja tootja lubab volditavale moodulmajale koguni tavalisest ehitisest pikemat iga. Odav lõbu kokkuvolditav ja kasutusvalmis moodulmaja siiski pole: hinnad peaks algama 108 000 eurost ja vähemalt kuus taolist moodulmaja on juba maailmas püsti pandud.

Volditav maja

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid