Kare vesi sisaldab rohkelt lahustunud kaltsium- ja magneesiumsoolasid. Toataimedele see ei meeldi, nad armastavad pehmet vett. Kust seda võtta?
* Kraanivesi kipub olema liiga kare.
Inimese keha nõuab normaalseks ainevahetuseks iga päev keskmiselt 1,5–2 liitrit värsket vett, lisaks selle, mida me saame toiduga. Vesi on inimorganismile kõige loomupärasem jook.
22. märtsil tähistatakse rahvusvaheliselt maailma veepäeva, et juhtida tähelepanu puhta kraanivee kättesaadavuse olulisusele. Tallinna Vee kommunikatsioonijuht Laura Korjus tõi välja 10 fakti kraaniveest. Kas teadsid neid kõiki?
1.
Lapse toidusedelil hoiab ema ikka valvsalt silma peal. Suurel suvel on aga väga tähtis jälgida lapse joomist ning vastavalt ka pissimist, et maimukese tervis püsiks hea.
Viimasel ajal on üsna palju hakatud rääkima kui oluline on tarbida puhast vett. Kraanivesi võib sisaldada erinevaid mehhaanilisi saasteaineid, soolasid, raskemetalle, orgaanilisi ühendeid, radionukleiide, baktereid, kloori ja klooriühendeid.
Kui lemmikloomadeks on otsustatud valida kalad, läheb paratamatult vaja akvaariumi ja muud kaladele loomuliku keskkonna loomise tarbeks vajalikke komponente. Valikuvõimalusi on palju.
Kui palju vett peab inimene päevas jooma? Mida teha siis, kui vesi ei maitse? Kas pudeli- või kraanivesi? Kas vett peab jooma ka siis, kui pole janu?
“Normaalne veetarbimine tähendab seda, et inimene ei tunne janu.