Eesti vanasõna ütleb, et ega tali taeva jää, aga miskipärast tulevad libedus ja lumi alati ootamatu üllatusena, kuigi meie kliimas on talv loomulik nähtus.
Kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik ja libeduse tõrjet tuleb teostada mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul.
Tallinna territooriumil tuleb kõnniteedel lume ja libeduse tõrjumisel kasutada 2
Selleks, et jalakäijad talvelgi turvaliselt jalul ja autod teel püsiks, on nippe palju: neist mõned päris arhailised, ent ajatud ja toimivad ka moodsal ajal. Libedust ei saavatki päris ära kaotada.
Novembri muutlikud ilmad toovad libeduse ka kergliiklusteedele, mistõttu muutub jalg- või tõukerattaga sõitmine märksa ohtlikumaks kui soojal sügisperioodil.
Kuigi on levinud tava visata libeduse tõrjeks teedele soola või liiva, siis tegelikult pole see sugugi hea lahendus ja eelistada tasuks hoopis efektiivsemat graniitkillustikku.
K-Rauta Haabersti kaupluse juhataja Tarmo Teder tõdeb, et talv saabub alati
Jäistel tänavatel kukkudes murtakse tavaliselt randmeluu.
Keskelt läbi lõppeb iga teine kukkumine traumaga. Mida eakam on inimene, seda raskemad on tavaliselt kukkumise tagajärjed.
Keraamiliste plaatidega kaetud trepid võivad talvelibedaga väga ohtlikud olla. Treppidel libastumist saab vältida trepipinna jäätumist ära hoidva küttekaabliga, mille kasutamise elektrikulu ei olegi nii suur, kui arvatakse.
Eesti Korteriühistute Liit tuletab kõigile kinnistuomanikele veelkord meelde, et üleliigne lumi, purikad ja jää tuleb katuselt eemalda ning hoolitseda libedusetõrje eest nii kinnistul kui piirnevatel kõnniteedel.
"Paraku kipub tihtipeale olema nii, et
Lume puuduse üle sel aastal kurta ei saa ning jäised tänavad pakuvad jalakäijatele närvikõdi. Elame küll kliimavööndis, kus talvised olud peaks olema tuttavad, aga sellest hoolimata kasutatakse lumest ja jääst võitu saamiseks ebatõhusaid või sootuks kasut