Majapidamisvee torustikud tasub välja vahetada enne, kui on liiga hilja. Eramutes saab torustikud hõlpsalt ja kiiresti vahetatud. Pererahval pole vaja ka ajutiselt majast välja kolida.
Majapidamisvee torustiku väljavahetamise näiteks on 1968.
Korrektselt rajatud kanalisatsiooni hoone elanikud ei kuule ega näe, selle olemasolu ei reeda ka lõhn ja loomulikult juhib see kohe, kiiresti ning laitmatult ära kogu sinna suunduva olmereovee.
Pikalt kasutuses olnud vee- ja kanalisatsioonitorudesse võivad tekkida mikropraod, mille kaudu vesi tasahilju hakkab välja pressima, metalltorud roostetavad läbi ja malmist heitveetorud tuleb ajakohaste plasttorude vastu välja vahetada.
Tõsi, mõnda aega
Kui uus majapidamisvee torustik on paigaldatud, tuleb see alustuseks enne kasutusele võtmist läbi loputada. Seda asjaolu kiputakse kahjuks tihti unustama.
Üks, mis kindel – olmevee ülejäägid tuleb keskkonnale ohutult spetsiaalsesse sanitaarhoidlasse või üldisesse kanalisatsioonivõrku juhtida. Sõltuvalt elamispinna suurusest võib kanalisatsioon olla üpris lihtne, piirdudes vaid ühe väljavooluga.
Mõni aeg tagasi läbis Eesti suuremaid meediaväljaandeid pahaendeline uudis, et igapäevane kraanivesi sisaldab plasttorustikust erituvaid mürgiseid aineid, eelkõige bisfenool A-d (ehk BPA).
Kindlustusstatistika näitab, et Eesti inimesed ei reageeri toruprobleemidele õigeaegselt.
„Enamasti annavad torustikuga seotud õnnetused endast märku juba ammu enne, kui õnnetus on kätte jõudnud, kuid inimesed ei oska alati neid märke ära tunda,” kirju
Meie laiuskraadidel vajavad veetorud, olgu need siis hoonete kütmiseks, veevarustuseks, heitvee ärajuhtimiseks või aiamaa kastmiseks statsionaarselt paika pandud torud, kaitsmist külmumise eest.
Kõige mõistlikum on veetorude soojustamise vajadusega arve
Nii mõnigi on täheldanud, et soojaveeboilerist tulev vesi haiseb üsna ebameeldivalt. Boileri seintele võib aja jooksul tekkida bakterioloogiline saastekiht ehk nn biokile.