11 erinevas võtmes magamistuba. Milline meeldib sulle?

kodus.ee
Magamistuba peaks olema üks mõnus ja meeldiv paik, mis aitab heale unele kaasa. | Shutterstock

Pimedal ajal veedame rohkem aega magamistoas.  K-rauta sisekujundaja  Merike Hirvoja aitab meil pilgu heita 11 erinevasse magamistuppa ja tuua välja ruumide lahenduste häid ja postiivseid nüansse, aga ka häirivaid asju, mida võinuks vältida.  

Hea uni peegeldub nii meie tervises, meelerahus, igapäevases võimekuses kui suhetes lähedastega. Seega on tähtis, et magamistuba on mõnus ja meeldiv paik, mis aitab heale unele kaasa. Magamistoa hubasuse tagavad harmoonilised värvid,  rahulik üldmulje,  õdus valgus ja kvaliteetsed looduslikud materjalid. 

1. Diivalik magamistuba
Tegu on klassikalise magamistoa lahendusega, millele lisavad glamuuri sädelev valgustus, šokolaadipruun värviaktsent ning luksuslikult kvaliteetsed tekstiilid. 
Seda magamistuba võiks nimetada ka diivalikuks. Mööbel on kerge ja õhuline ning šokolaadipruuni ja elevandiluuvalge tooni kombinatsioon on ilmselt paljude inimeste lemmik. 
 

 

Diivalik magamistuba. | Shutterstock

2. Väsitavate värvidega magamistuba
Pildil olev magamistuba mõjub raskelt ja isegi rusuvalt. Kui tavaliselt mõjuvad valged ja heledad seinavärvid ruumi avardavalt tänu valguse peegeldumisele, siis selles ruumis efekt tumedate värvide tõttu ei toimi.
Ruumi on kuhjatud liiga palju intensiivse värvi ja mustriga kangast. Tumelilla ja intensiivse mustriga tonaalsus neelab enda alla kogu ruumi ja ilmselt röövib ka rahuliku ööune. Kui tumelilla on lemmiktoon, siis tuleks seda ettevaatlikumalt doseerida, suures koguses muutub värv väsitavaks. Pigem võiks katsetada tumedat ja intensiivset värvitooni või mustrit vaid voodipesu juures. 
 

Väsitavalt ja raskelt mõjuv magamistuba. | Suhtterstock

3. Romantiline magamistuba
Romantiline baldahhiinvoodi mõjub suursuguselt ja kuninglikult ning sobib kõrgete lagedega ruumi. Õrna dekoratiivkanga kinnitamiseks on mitmeid võimalusi – need võib panna siini või kardinapuuga lakke, voodi konstruktsiooni külge, laetaladele, aga kasutada võib ka puitu, nööri või trosse. 

Romantiline magamistuba. | Shutterstock

4. Ajatu must-valge magamistuba
Musta ja valge mustrite mäng on ajatult moes, selles ruumis tasakaalustab seda hästi hele ka naturaalne puidutoon. Suuri esemeid ei peaks magaja pea kohale paigutama (feng shui), lisaks on selles ruumis ka liiga palju omavahel konkureerivaid asju ja mustreid, nii et fookus tikub kaduma. 

Ajatu must-valge magamistuba. | Shutterstock

5. Taaskasutust hindav magamistuba 
Ilus ja rahulik pesa, kus rõhk on pandud nutikale taaskasutusele (öökapid ja voodipeats) ning mahedatele toonidele.  Selline skandinaavialik lahendus  sobib hästi noorte inimeste koju või rendipinnale.

Taaskasutust rõhutav magamistuba. | Shutterstock

6. Maaliga uhkeldav magamistuba
Omapärane ja julge magamistuba. Tumehalli seina taustal tulevad kõik kirkad värvid hästi esile, eriti põnevalt mõjub punane.  Selle magamistoa kujundusvõti on kaunis maal, millest lähtuvalt on valitud ka teised värvitoonid. 

Maaliga uhkeldav magamistuba. | Shutterstock

7. Skandinaavialik magamistuba
Skandinaavialik magamistuba on rahuliku une võti. Pehme vaip voodi kõrval on jala all mõnus ja väärispuidust kapike on imeliselt hästi sobitatud ruumi värvilahendusega.  

Skandinaavialik magamistuba. | Shutterstock

8. Valgustite ja mustritega liialdav magamistuba
Selles magamistoas on kasutatud mitmeid uudseid ja ootamatuid lahendusi. Voodipeatsi visualiseerimine värvilise triibuna on küll põnev, aga voodi koos peatsiga mõjuks siiski paremini.
Täpid, triibud, ruudud ja rombid ei mõju mustvalges lahenduses häirivalt, kuid nii palju laevalgusteid koos pole magamistoas mõttekas – pigem võiks olla ruumis täiendavalt dekoratiivne põrandavalgusti või seinavalgusti lugemiseks. 

Valgustite ja mustritega liialdav magamistuba. | Shutterstock

9. Naturaalsust rõhutav magamistuba
Selle magamistoa märksõnadeks on naturaalsus ja rohelisus, mis tagavad hubase ja sooja lõpptulemuse. Naturaalsest puidust voodi mõjub hubaselt ja voodi all olevad sahtlid on väga praktilised.
Rohelised taimed aitavad puhastada magamisruumi õhku ja mõjuvad rahustavalt. Meeldivad ka sügavsinakas toonis sein, heledaruuduline voodipesukomplekt ja naturaalsest kiust põrandakate. 

Naturaalsust rõhutav magamistuba. | Shutterstock

10. Leidlik lapse magamistuba
Lapse voodi on tore leid – tekitab oma nurgakese tunde ja mõjub turvaliselt. Voodipeatsi seinas olevat tapeeti on kasutatud teises seinas piltidena,  mis on hea ja säästlik kujundusvõte. 

Leidlik lapse magamistuba. | Shutterstock

11. Rahulik ja harmooniline magamistuba.
Skandinaavialik ja rahulik üldmulje. Õhuline metalljalgadel öölauake on sobivas koosluses voodipesuga.  Vaipkate on hommikuti jala all mõnus ja soe. Pildiraami idee on omanäoline ja huvitav. 

Rahulik ja harmooniline magamistuba. | Shutterstock
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid