Nõuanded, kuidas sisustada magamistuba

Sisuturundus
Magamistoa sisustamisel tasuks eelistada neid värvitoone, mis just sind rahustavad. | Hemtex

Inimene magab kolmandiku oma elust, seega tasub oma magamistoa sisustamiseks aega võtta ning luua tõeliselt lõõgastav ruum, kus saab puhata ning taastuda. Hemtexi tootevalikust leiab nii tekke, patju, voodipesusid kui teisigi vooditekstiile, olgu selleks siis voodiseelik või päevatekk.

Loo õige meeleolu

Kõigepealt tasuks läbi mõelda, millist sisustust eelistad – kas vaoshoitud ja stiilipuhast või hoopis boheemlaslikku ja hubast?
Tänapäeval pakuvad inspiratsiooni paljud sisustusteemalised veebilehed ning blogid, abiks on ka nö moodboardid, kuhu saab koguda lemmikvärve, -mustreid ja -tooteid ning luua kollaaž, mille abil hiljem tuba sisustada.

 

Lõõgastu ja puhka

Magamistuba on koht, kus ümbritsevast puhata. Magamistuba ei vaja tegelikult nii väga mööblit, kuivõrd tekstiile, mis looksid lõõgastava meeleolu. Magamistoas tasuks vältida tehnikat ning tööga seonduvat, sest need toovad ruumi kaasa asjatut pinget ning uinumine võib olla keeruline. Loo magamistuppa hoopis mõnus rahulik oaas, mis pühendatud lõõgastumisele, unele ja puhkusele.
Magamistoa sisustamisel tasuks eelistada neid värvitoone, mis just sind rahustavad. Väldi kontrastseid värve ning liigselt kirjusid tapeete, vali nende asemel harmoonilised ja pehmed toonid, mis loovad ruumis tasakaalu.

 

Vaheldus voodipesudega

Kiireks magamistoauuenduseks sobivad suurepäraselt voodipesud. Lisa juurde kaunid dekoratiivpadjad ja uus päevatekk ning ruum saabki kohe värskema ilme. Dekoratiivpatjade valikul võib julgelt erinevaid suurusi ning materjale, sest padjad lisavad pehmust ning hubasust ja neid pole kunagi liiga palju. Dekoratiiv-patju võib uuendada näiteks hooajaliselt ja päevateki asemel võib julgelt valida ka pleedi, mis hooletult voodi jalutsisse paigutatuna lausa meelitab lõunauinakut tegema. Magamistoas on väga praktilised ka erinevad korvid, milles võib hoida nii pleede, lisapatju kui ka näiteks toataimi.

 

Vali õige valgustus  

Magamistoa valgustuse valimise tuleks mõelda, milline on reaalne valgustuse vajadus. Kas on vaja ideaalset lugemislapi? Või hoopis uut laevalgustit? Kui soovid magamis-tuppa pehmemat meeleoluvalgust, tasuks osta mitu erinevat valgustit ja paigutada need erinevatesse kohtadesse ruumis. Meie laiuskraadidel on palju pimedat aega, mil päikesevalgus on vähene ning seetõttu tasuks valgustusse kindlasti panustada.
Hea une ning uinumise seisukohalt on oluline, et magamistuba oleks pime. Parim lahendus selleks on pimendavad kardinad, mis ei lase sisse kübetki valgust.

 

Vaibaga või vaibata?

Kas pole mõnus ärgates toetada jalad mõnusalt pehmele vaibale? Vaip võiks olla piisavalt suur, ent samas mitte liiga ulatuslik, sest siis muudab see ruumi visuaalselt väiksemaks, liiga väike vaip jällegi kaob ruumi ära. Alati kindel valik on klassikaline villavaip, mis on ühtlasi looduslik ning samas ajatu.
 

Hingavad taimed

Taimed ei ole ainult silmailuks, need puhastavad ka ruumi õhku. Seega tasuks magamistuppa mõned rohetaimed hankida. Taimede puhul on valik suur, siiski tasub eelistada teatud taimi. Hästi sobivad näiteks harilik viigipuu, viigikaktus, bambuspalm ning aloe vera puhastavad ruumi õhku ning kaunistavad tuba.

Sarnased artiklid