5 asja kodus, mis tekitavad väsimust ja stressi

kodus.ee
Korralagedus kodus tekitab väsimust ja stressi. | Shutterstock

Tunned end kodus väsinuna ja uimasena? Vaata ringi, äkki leidub seal asju, millest oleks parem loobuda.

1. Korralagedus

Kodune korralagedus võib olla pideva stressi allikas ja  mida suurem tegemata tööde hulk, seda tõenäolisem, et  väsimus tekib juba paljalt mõttest, et nüüd ja kohe on tarvis korda looma hakata. Ent ei maksa endale ülejõu käivaid ülesandeid võtta, vaid seada igaks päevaks üks täidetav eesmärk - näiteks, et koristad iga päev ühe ruumi vms. Tuleb ka meeles pidada, et korra tagamiseks peab kodus asjade paigutamiseks eksisteerima toimiv ja läbimõeldud süsteem. Kõige paremini hoiab aga kodu korras igiammune tõde - pane asjad pärast kasutamist tagasi sinna, kust need võtsid.

2. Nutiseadmed ja telekas

Modernne inimene on kogu aeg online, pidevas infovoos - ent tegelikult mõjub see väga väsitavalt. Võta endale aega nutiseadmetega tegelda, ent ka aega neist puhata - tee koduseid toimetusi, suhtle sõpradega, käi külas, loe raamatut jne. Iseäranis tasuks nutiseadmete vaatamisest ja telerist loobuda tükk aega enne magamaminekut - muidu hoiab helendav ekraan meeled veel pikalt uneajast erksana.

3. Liiga pime tuba päeval

Mida vähem päikesevalgust ruumidesse pääseb, seda uimasem inimene on - hämar ruum valmistab keha ette magamaminekuks. Sestap tasuks päeval ikka paksud kardinad kõrvale tõmmata või eelistada muudes ruumides heledaid õhulisi kardinaid, et ruumidesse pääseks võimalikult palju loomulikku valgust.

4. Liiga jahe tuba

Liiga jahe tuba nagu ka hämarus, valmistab keha ette magamaminekuks. Pigem tasuks päeval eluruumid soojemad hoida, et keha taipaks - väljas on valge ja soe, äratus!

5. Liiga palju lavendlit

Kuigi lavendilõhn on imehea, mõjub see siiski ennekõike rahustavalt, lõõgastavalt ja on väga hea enne uinumist. Ent kui tubades on seda lõhna liiga palju, teeb see meid uimaseks.

 

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid