5 nippi külvajale

Kaja Kurg
Shutterstock

Mõned nipid, mis tagavad, et külv õnnestuks.

1. Kõige parem on avamaale külvata nii: aja peenrale väike vagu (sügavus 3–5 cm), kasta see korralikult märjaks, lase kastmisveel mulda imbuda, tipi maha seemned, suru seeme kergelt kinni ja kata mullaga. Lõpuks puista peale veel kuivemat mulda, sest kuiv ja kobe muld takistab niiskuse aurumist. Kui kastetud külvivaos oli muld püdel, ei peagi külvi võib-olla rohkem kastma.

2. Seemnelint pane eelnevalt kastetud vakku ja kinnita tikkudega, et peenral toimetades seda kogemata välja ei tõmbaks. Kasta veel kord, et lint liibuks vastu mulda. Kata vagu mullaga ja puista peale ka kuivemat mulda, et takistada niiskuse aurumist.

3. Aeglaselt idaneva pastinaagi, porgandi, peterselli ja selleri külviridade markeerimiseks külva u 20 cm tagant kiiresti tärkavat redist, rukolat või lehtsalatit.

4. Kui eelnevalt leotatud seeme (hernes, põld- ja aeduba, peet jne) satub kuiva mulda või jääb kuivale, imeb muld seemnest niiskuse välja ja seeme hukkub.

5. Kasta külve ja tärganud taimi alati eelnevalt soojenenud veega (mitte alla 15°), muidu saavad nad külmašoki ja tekivad kasvuhäired.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid