6 nippi, kuidas puhkusel haigestumist vältida

kodus.ee
Et puhkus ei mööduks tablettide krõbistamise tähe all, tugevda oma keha. | Shutterstock

Kas teiega on seda juhtunud - lõpuks jõuab kätte see ammuoodatud puhkus ja just sel päeval kimbutavad pea- ja liigesevalu, nina jookseb ja kurgus kraabib. Ilmne märk, et külmetushaigus on platsis ja plaanib su puhkuse tuksi keerata. Kuidas seda vältida?

Põhjus võib olla selles, et stressis keha on nõrk ning niipea kui puhkama jääd, murravad pisikud su maha. Selle vastu aitab, kui...

1. Tugevdad oma immuunsust

Tarbi juba enne puhkusele jäämist immuunsust tugevdavaid toiduaineid - praegu on kodumaise puu- ja köögivilja ning  Eesti aiamarjade tippaeg. Võid lisaks võtta ka vitamiine.

2. Pesed käsi

Kätepesu aitab erinevaid viirusnakkusi ära hoida, nii et pese palju ja korralikult käsi!

3. Harrastad enne puhkust sporti

Mõõdukas spordiharrastus enne puhkust aitab tugevdada su füüsilst vormi - eriti kui plaanid aktiivset puhkust, saab su keha rohkem füüsilist koormust kui tavaliselt, harjuta teda sellega.

4. Esimesed puhkusepäevad olgu mõõdukalt aktiivsed

Kohe esimesel puhkusepäeval mäetippe vallutama minna ei maksa, eriti kui varem oled pelgalt tugitoolisporti harrastanud - võta esimestel päevadel rahulikult, järg- järgult võid koormust kasvatada.

5. Mõtled positiivseid mõtteid

Puhkus on heade mõtete aeg! Jäta maha kõik negatiivsed emotsioonid ja stress ning keskendu AINULT heale. Sul on puhkus! Võta kõike rahulikult ning katsu puhkuse-chill  ka tööle naastes igasse päeva kaasa tuua.

6. Oled kõiges mõõdukas

See puudutab nii päevitamist, ujumist, sporti, toitu-jooki, puhkuseks plaanitud eesmärke - ära liialda!

Oleme varasemalt kirjutanud, kuidas suvel lihtsamalt elada ning kuidas puhata abikaasaga - loe neid nõuandeid ka!

Sarnased artiklid